Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Japánba mennék, mit kéne...

Ha Japánba mennék, mit kéne tanulnom egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 17 éves gimnazista vagyok, majd jövőre kell kitalálnom hova is tovább. A japán nyelvet szívesen elsajátítanám, nyitott vagyok a társadalomra, kultúrára, történelemre. Őszintén, más nem nagyon érdekel. Nemrég néztem utána, a Károli egyetem nagyon tetszik. Ha jól menne, talán kimehetnék Japánba, ott tanulni. Pontosan mit tanítanának ott? Mik az elvárások? Sokba kerülne? Angol egész jól megy, nem lenne ott problémám.


Válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 28. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Az angollal Japánban semmire sem mész. Ha japán egyetemen akarsz tanulni, nagyon kenned-vágnod kell a japán nyelvet, hogy megértsd az egyetemi órák nyelvezetét.


Illetve ott is ugyanúgy tanítanak mindent, mint nálunk. Azt fogod tanulni, amilyen szakra jelentkezel

2021. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Japanologiára menj.
2021. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
75%

Én is a Károlira tervezek menni keleti nyelvek és kúltúrák szakra(Japán) és pont akkor amikor te(szóval valószínűleg megfogjuk ismerni egymást^^) annyi különbséggel,hogy én idén érettségizek,de maradok letenni a technikusi vizsgát.


Én úgy tudom,hogy kell egy bizonyos nyelvtudás(nem elég annyi amennyit ott megtanítanak) ahozz,hogy ki mehess cserediáknak meg nyílván átlag+kreditek száma is mérvadó. Én a következő évem alatt úgy is (viszonylag kevés órám lesz) be iktatom a Japán nyelv tanulását,hogy némi tudással menjek az iskolába és legyen esélyem kijutni Japánba^^.


Ahogy előttem is írták olyan szakon leszel cserediák amilyenről kimész ^^.

2021. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3#

Komolyan? :D Ha neked okés, majd írok privátot. Nem vagyok budapesti, tök jó lenne ha ismernék valakit.


Köszönöm a válaszokat!

2021. márc. 1. 08:35
 5/6 anonim válasza:
76%
Persze okés írj nyugodtan. ^^
2021. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a japán nagykövetség magyarországi honlapját! Ott vannak ezzel kapcsolatban információk! :) [link]
2021. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!