Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bejuthatok így angol egyetemekre?

Bejuthatok így angol egyetemekre?

Figyelt kérdés
Jó pár év múlva szeretnék legfőképp angol egyetemre menni.(itt nem csak a legnevesebb egyetemekre gondolok mint pl az Oxford). Az a helyzet hogy általánosban nem voltam kitűnő tanuló.(nem tudom mennyire számít ez.) Viszont a gimiben kitűnő szeretnék lenni és nyelvvizsgákat is tenni. Így lenne esélyem?
2020. júl. 17. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek utána kell járnod magadnak, általános iskola nem számít, mindenből az utolsó két évet nézik meg ugye az érettségit.

Itt van az angol egyetemi jelentkezésekhez pár cikk cikk:

[link]

[link]

[link]

2020. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Általános nem számít, de gimi inkább. Viszont legtöbb egyetemnél csak az érettségi eredménye számít, viszont pl. Cambridge elkéri az év végi biziket is.

De amúgy még az elitegyetemek is elfogadják, hogy az érettségiben van egy 4-esed, viszont az ilyen Oxbridge két emeltet kér és azoknak 5-ösnek kell lenni. Nyilván ha mondjuk mérnökire jelentkezel és 4-es lett a törid, az nem nagyon érdekli őket.

Egyébként az angolszász egyetemek sajátossága a motivációs levél. Az elitegyetemeket leszámítva a motivációs levélnek van a legnagyobb szerepe abban, hogy egyáltalán kíváncsiak-e rád vagy nem. Ha megvannak a jegyeid, ami a jobb egyetemeken úgy átlagban 2 4-es és 3 5-ös egy emelttel, akkor bekerülsz.

Az a lényeg, hogy a brit felsőoktatási felvételi sokkal szubjektívebb, mint a magyar, ahol “csak” a ponthatárt kell elérned.

2020. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt szeretném még kérdezni hogy mitől jó egy motivációs levél? Utánna néztem már de nem találtam még olyat ahol írnak róla
2020. júl. 18. 10:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk azt mondta az egyetemi tanár hogy senki nem tud írni jó motivációs levelet Magyarországon.

Az a lényeg hogy megkell fogalmaznod miért akarsz jelentkezni, miért lenne jó neked hogy ha felvennének és ez nekik miért lenne jó de min. fél max. 1 oldal legyen mert kb. annyi az elfogadott.

2020. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, az, hogy senki, az túlzás. ;) Nekem pl. sikerült összefabrikálnom egy jót, és ezt az egyetem visszajelzése alapján mondom. De tény, hogy rengeteg meló van vele.

Tanácsokat angolul rengeteget találsz, pl. thestudentroom.com pl. egy népszerű fórum egyetemistáknak. Ugyanitt találsz minta motivációs leveleket is.

Legfontosabb, hogy kerüld a kliséket, és mutasd meg a szenvedélyedet a tárgy iránt, amit a tetteiddel fejezel ki és nem azzal, hogy leírod, hogy “I love Maths”, mert ez nem mond semmit. De ha leírod, hogy matekszakkörös vagy, vagy matekversenyekre jártál (a helyezés nem is lényeges), vagy magadtól megtanultál pl. deriválni a szabadidődben vagy mondjuk másokat korrepetálsz... bármi ilyesmi, ezeket mind értékelik, mert azt mutatja be, hogy tényleg lelkesedsz a tárgyért. Viszont itt nem kell megállni és fontos, hogy ne felsorolásszerűen írd ezeket, egyrészt mert elég sokat kell írni és így hamar letudnád, másrészt meg nem csak azt akarod bizonyítani, hogy érdeklődsz a tárgy iránt, hanem a képességeidet is be akarod mutatni, azaz azt, hogy mivel lettél több mindazzal, amit csináltál.

Pl. az, hogy a szabadidődben megtanulsz valamit önszántadból, az már önmagában azt mutatja, hogy kitartó vagy és szorgalmas. De az, hogy matekversenyre jártál, nem mond semmit, szóval neked kell hozzátenned, hogy pl. ez csapatmunkára tanított (ha csapatverseny volt :D), megtanított arra, hogy hogyan osszam be jobban az időmet, kitartóvá tett, vagy vmi. ilyesmi. Az fontos, hogy lehetőleg ne huzdj, ne legyél túl szerény, de hencegni sem kell.


Na, de ezen kívül még rengeteg tanács van és tényleg nem 1-2 nap mire összehoz az ember egy motivációs levelet.

2020. júl. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Oxbridge egyetemekre például maximum egy 4-esed lehet, a többi ötös. Egy emelt érettségi kell, de kettő az ajánlott. (Lehetőleg a szakhoz kapcsolódjon a tárgy)

Ha ez megvan, jó a Personal Statement-ed és az interview-d, akkor ugyanannyi esélyed lesz mint bárki másnak aki oda akar menni, csak tenni kell érte. Szóval ezek elérésével elég esélyes a bekerülés. B2-es nyelvvizsga a minimum papír szerint, de szerintem C1 alatt ne is vágj neki.

Szeretik nagyon a sulin kívüli foglalkozásokat, szakköröket és az önkénteskedéseket.


De egyébként ne rank alapján válassz egyetemet Angliában. Nem mindegy hogyan töltöd ott el azt a 3-5 évedet. Olyan helyet válassz, ami a legszimpatikusabb, az épület, emberek, tanárok, menj el nyílt napokra, böngéssz vélemények után akár studentroom-on. Sokszor érdemesebb egy közepes egyetemre menni, főleg ha tudod, hogy ott jobb lesz neked és jobban érzed majd magad a város és a közeg miatt is. Például énis inkább ez szerint választottam, kit érdekel most a ranglista. Majd megyek MSc-re egy nevesebb egyetemre, ott már az se baj ha rideg a közeg, az úgyis csak 1 éves lesz.

2020. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretik nagyon a sulin kívüli foglalkozásokat, szakköröket és az önkénteskedéseket."

Ez igaz minden brit egyetemre, kivéve Oxbridge.

2020. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!