Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes belefognom a tanulásba?

Érdemes belefognom a tanulásba?

Figyelt kérdés

Mindig ámulva nézem, ahogy sokan úgy írnak a PC billentyűzeten, hogy oda sem néznek, és olyan sebesen, hogy alig tudom követni! Érdemes belefognom a tanulásba?

Megtanulhatom a "tízujjas" gépelést 50 éves fejjel?

Azért tettem a "tízujjas"-t idézőjelbe, mert nekem csak 9 van, a bal hüvelykujjam hiányzik!

Ez a szöveg kb. 3-4 percembe került!

Fejleszthető?


2010. máj. 24. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell 10 ujjal gépelni. Én végülis két ujjal gépelek, és sokkal gyorsabban haladok mint amikor gépírást tanítottak. Ha eleget gépelgetsz gép előtt automatikusan rá fog állni az ujjad.
2010. máj. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezt a 10 ujjas gépelést nem kell "tanulni", ha sokat ülsz a gép előtt, előbb-utóbb egyre több ujjadat fogod használni hozzá és nem kell majd nézned, hogy melyik betű hol is van.


a lényege, hogy bal kezed ujjait rárakod az A S D F billentyűkre, a jobbat pedig a J K L É re. innen pedig vagy felfelé vagy lefelé mozdítod a megfelelő ujjaidat.

(hüvelykujj nem is nagyon kell hozzá, én csak a space-t nyomogatom vele.)

2010. máj. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató és hasznos válaszokat!

Igyekszem minél többet gyakorolni, annál is inkább, hogy "Gyakorikérdés-függő" lettem!

2010. máj. 24. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Bizony,sokat kell fórumozni,én pl.1 évig fórumoztam,és most nagyon gyorsan írok.:DD Tudnék úgy is,hogy nem nézek oda,de jobban szeretem nézni,hogy mit írok,és hogyha érzem,vagy látom,hogy vmit elrontottam,akkor nézem csak meg hogy mit írtam.Amúgy én 4 ujjamat használom az íráshoz.
2010. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!