BME Villamosmérnök IMsc mit takar?
Az IMSC-sek megkapják a jobb oktatókat így a többieknek a gyenge oktatók jutnak. Több gyakorlat, több a követelmény.
A IMSC-seket majd úgy fogják pontozni, ha sikerül végigcsinálniuk az IMSC-t, hogy könnyen felvegyék őket MSC-re. Minden hallgatónak az IMSC képzést kellene nyújtania az egyetemnek. Ezzel elismerik, hogy alacsony az oktatás színvonala és csak kevés hallgatónak tudnak színvonalasabb oktatást adni, és azt is elismerik, hogy kevés a színvonalasan oktató oktató. Szerintem felejtsd el a BME VIK-et, mert csak szívatják a hallgatókat. Szerezzél diplomát másik egyetemen, mert ott megszerzed és azokat is elismerik a cégek. Jobban jársz, ha szerzel egy diplomát másik egyetemen, mint ha jársz a BME-re és sose szerzel diplomát, mert nem tudod megcsinálni a kötelező tárgyakat, vagy csak 5 év alatt tudod megcsinálni a BSC-t, míg máshol 3,5 év alatt, és gyakorlatilag ugyanannyit fog érni ez esetben a diplomád másik egyetemen is.
Ugyanazt az előadást hallgatjátok, mint a többiek, a gyakorlatok azonban minden tárgyból emelt szintűek, ami annyit jelent, hogy gyakorlatokon az egyszerűbb feladatokkal nem, vagy csak kevesebbet foglalkoztok, mint a többiek. Később pedig a gyorsabb haladással a Bsc-t és az Msc-t összeségében egy félévvel hamarabb tudjátok befejezni. Ugyanakkor 7. félévben ugyanúgy kell szakdolgozatot írni, záróvizsgát tenni és (ha folytatni akarod) jelentkezni az Msc-re. Ennek ára azonban az, hogy a ZH-kon, vizsgákon rendre jól kell teljesíteni, illetve nehezebb, bonyolultabb feladatokat is meg kell oldani a programban való bennmaradáshoz.
Az egész meg amúgy túl van dramatizálva. Nem olyan nagy kunszt 7 félév alatt elvégezni a Bsc-t, akinek nem sikerül, annak többnyire 1-1 tárgyon megy el, ami +1 félév, leglegrosszabb esetben is kettő. Persze aki egy tárgyat már 4-5. alkalommal vesz fel, ott inkább érdemesebb, ha az ember magába néz, és nem csak az egyetemet hibáztatja mindenért.
Teszem hozzá, én sem értek mindenben egyet a kari vezetéssel, többek között pl. az első féléves tárgyakból a keresztfélévek eltörlésével, tekintve, hogy a kreditrendszernek pont a rugalmasság (lenne) a lényege.
Azt viszont senki ne mondja nekem, hogy pl. egy Óbudain, vagy más egyetemen nem kellene teperni egy villamosmérnöki szakon.
A doksiban egészen pontosan ez van:
"A képzési és kimeneti követelmények kötelező érvényűek, a BSc záróvizsga és az MSc felvételi nem hagyható
el (ez utóbbit szóbeli beszélgetés formájában valósítjuk meg)........... A program tehát változatlanul 11 szemeszteres tanulmányokat kínál "
A többi meg minden hallgatóra vonatkozhat, mert bárki felvehet az 5-10 félévben szemeszterenként 35 kreditet, így bárki megcsinálhatja az MSC-t előbb mint 4 félév. Már akit felvesznek MSC-re.
Az ebből a leendő 600 mérnökinformatikusnak a tanulság, aki felvételizni fog 2017-ben a BME VIK mérnökinformatikus képzésére, pontosabban majd a 660 felvettből 600 hallgatónak az ebből a tanulság, hogy anem kerül be az IMSC programba és nem tud benntmaradni, akkor számára teljességgel lehetetlen az MSC képzésre bekerülni, mert a szóbelin le fogják pontozni mivel nem IMSC-s.
Így maximum 60-80 hallgatónak fogja megérni a BME VIK mérnökinformatikus képzése, akik IMSC-sek lesznek, a többiek másodrangú lenézett hallgatók lesznek az oktatók felől. Akiket még annyira sem fognak oktatni, mint ahogy ez eddig tették, bár már ez is alacsony színvonal, de még alacsonyabb lesz szerintem a fentiek miatt.
Mindenki láthatja, hogy a BME VIK sziv@tás a hallgatók 80-85 %-ka felé, ami még inkább így lesz az IMSC miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!