Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nekem minden diplomáért,...

Nekem minden diplomáért, papírért fizetnem kell?

Figyelt kérdés
Egy a 2F iskola által szervezett képzésre járok, melynek a végén OKJ vizsga is vár rám. Fizetnem kell a tanfolyamért majdnem félmilliót, és akkor a vizsgadíjról nem is beszéltem. Még tanulok, 17 éves vagyok, ez lesz majd az első papírom, de elvileg az első szakmát/diplomát/akármit az ember ingyen szerzi meg, legalábbis jár neki a lehetőség. Nekem akkor ez elúszott, és ha megyek egyetemre, nem kapom meg ezt a lehetőséget?!
2010. márc. 27. 22:44
 1/2 anonim válasza:

Nyilván ez nem felsőfokú képzés, amiben részt veszel (ahhoz gondolom kellene érettségi), a felsőoktatást ez nem fogja befolyásolni.


Az már bonyolultabb kérdés, hogy ha szeretnél még egy OKJ-s papírt szerezni, azt megteheted-e ingyen. Intézményfüggő, hogy megengedik-e, hogy a második papírodat államilag támogatott képzésben meg tudd szerezni, de 22 éves korig általában rugalmasak az iskolák.

2010. márc. 31. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A következő OKJ vizsgád is ingyen lesz, ha megfelelő (tehát arra jogosult) iskolába jelentkezel. A törvény azt mondja ki, hogy egy db államilag finanszírozott OKJ-t szerezhetsz nappalin 22 éves korig, esti korhatár nélkül. A beiratkozáskor kell igazolnod (pl. képzési szerződéssel, számlamásolattal), hogy az első OKJ-t magad fizetted, így továbbra is jogosult maradsz egy ingyenes képzésre.


Sose fogom megérteni, hogy valaki miért jelentkezik ebbe a sz*r 2F-be, ugyanezet negyed áron megkaphatod bármelyik suliban....

2010. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!