Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy néz ki egy kresz vizsga?

Hogy néz ki egy kresz vizsga?

Figyelt kérdés
Ti miben mentetek? (Kikell oltozni?) Mennyit tanultatok? Ha vegzek az osszes feladattal kimehetek? Mikor tudom hogy sikerult-e? Kerlek meseljetek rola valamit

2014. okt. 27. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell kiöltözni. Én nem igazán forgattam kezemben a könyvet, inkább a tesztekből készültem fel. Ha végeztél az összes kérdéssel, a képernyőn megjelenik, hogy sikerült-e vagy sem. Ekkor odamész az ott lévő emberhez, és mondod melyik gépnél voltál, aki pedig hitelesíti az eredményed.
2014. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Es mennyi idobe telt hogy felkeszulj?
2014. okt. 27. 10:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Pár napig gyakoroltam a teszteket, ennyi. Mivel jártam a kresz oktatásra, így nagyon sok minden megragadt már ott.
2014. okt. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39%

Nem az a lényeg, hogy másnak mennyi időbe tellett a felkészülés, ez egyénenként változó, de egy jól felkészüléssel tulajdonképpen az elméleti vizsgán nem lehet megbukni.

A Kresz egyéni gyakorlóprogram legújabb verzióját minden valamire való autós iskola oda adja a tanulóinak - ugyanezt a programot használják a vizsgán...

Otthon addig kell gyakorolni, amíg nem mennek hiba nélkül a tesztek, esetleg nagyon ritkán 1-2 hiba csúszik be.

Az elméleti vizsgán nem lepnek meg sosem látott kérdésekkel, ha a gyakorlóprogram az aktuális verziót tartalmazta, és eleget gyakoroltál rajta.

Az is nagyon fontos, hogy az elméleti oktatásokon minél többször vegyél részt, illetve a gyakorlati programon felbukkanó kérdéseket ne bemagold, hanem értelmezd is (milyen szabály, miért így, vagy úgy...)

Ennek nem az elméleti vizsgán lesz jelentősége, ott minden kérdésre adnak egy percet (20-25 perc alatt lazán meg lehet csinálni a tesztet, nem kell rá egy óra), de a sikeres Kresz vizsga után elkezdődhet a gyakorlati oktatás, ami manapság már jellemzően nem rutinpályán kezdődik, hanem kint a forgalomban.

Először csak csöndes helyeken, ahol kicsi a fogalom, s fokozatosan visz be az oktatód a sűrűbe, de már a kezdetektől illik tudni alkalmazni az elméleten tanultakat, s ott már nincs rá sok időd, döntened kell: pl. villamospályán haladtok át, de jön a villamos is - kinek van elsőbbsége?, vagy csak egy snassz kötelező haladási iránnyal díszített kereszteződéshez közeledtek, s ott mi a teendő?

Itt már nincs egy egész perced, jó esetben másodpercek alatt, esetenként pillanatok alatt kell döntened, s ehhez alapfeltétel, hogy nem a szabályon gondolkozunk,hanem cselekszünk.

Visszatérve az elméleti vizsgához: addig nem érdemes elmenni vizsgázni, amíg az otthoni teszteket nem tudod folyamatosan 5 hibapont alatt csinálni (forgalmi helyzetek 3 pontosak!)

A vizsga alatt fellépő idegesség, stressz miatt általában sikertelen lesz a vizsgád, ha otthon, nyugodt körülmények között is 5 hibapont fölötti eredményeket produkálsz.

Nem nagy ördöngösség hibátlan, vagy 1-2 hiba szintig begyakorolni a teszteket, s ekkora már meg is ragad annyira, hogy a szabályokat szükség esetén, vezetés közben is pillanatok alatt elő varázsolod a szürke állományból.

2014. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!