Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha fodrásztanonc vagyok,...

Ha fodrásztanonc vagyok, elmehetek egy szalonba besegítőnek, csak hogy nézzem, és képben legyek, hogy hogy is megy ez?

Figyelt kérdés
ha igen, hogyan? kell érte fizetnem? vagy ingyen? arra gondoltam, hogy mondjuk törölközőt hajtogatok, mosok, pakolok, rendezgetek mindent, megcsinálom amit mondanak, és cserébe nézhetem, hogy hogyan dolgoznak, és kérdezhetek pár dolgot
2010. jan. 7. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jobb helyeken fizetni kell ezért. Arra amit leírtál, van ember, sőt ez mindenkinek a feladata aki ott dolgozik. Te nagyon sok tudást meg tudsz ott szerezni, viszont belőled semmi haszna nincs az üzletnek. Ebben a szuper gazdasági helyzetben még beeső ember se nagyon van, tehát vendégeid sem lesznek, bevételt sem produkálsz.

A zsidrónál, hajasnál is több százezer forintot kérnek, és maradjunk annyiban, hogy ha esetleg ott maradsz, és lesznek vendégeid, akkor is nagy arányban kirúgnak egy éven belül, hogy a rutinos régiek átvegyék a tieidet, neked pedig ne kelljen fizetést adni...

Nálunk 100 ezer ft. a tanulói díj...

2010. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
érdekes...akinek az a feladata amit a kérdező leírt azt kirúgnám téged meg felvennélek..hiszen őt kell fizetni ugyan azért amit te ingyen akarsz csinálni:D
2010. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen, ezért gondoltam én is...

amit az első leírt, az az, hogy ott töltöm a gyakorlatot, de a kettő nagyon más, nem oktatás miatt mennék oda, van hol tanulnom. annyi érdekel, hogy mi megy a "való világban"

2010. jan. 21. 20:00
 4/6 anonim válasza:

Szia. Nem tudom, hogy későn írok-e, de szerintem sokkal jobb elmenni egy külső fodrászatba gyakorlatra, mint egy belső tanműhelybe mivel:


1: ahogy te is írtad, meglátod milyen ez a való világban

2: az oktatónak nem kell egyszerre 10-15, vagy annál is több gyerekre figyelnie, csak RÁD, ezért könnyebben is javítja ki a hibáidat stb.

Én szeptembertől fogok egy ilyen suliba járni, már meg van kihez megyek tanfolyamra, mesterfodrász, havi 20 ezret kér. De ez szerintem a legalsó határ, hallottam már havi 50 illetve 150ezer forintos gyakorlati díjakról.

2010. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én 100%osan meg vagyok elégedve a tanműhelyi oktatással, nemsokára végezni is fogok. a tannműhelyben teljesen rá vannak állva arra, hogy a vizsgán mit lehet, mit nem, és azt is hozzáteszik, hogy az életben mit lehet áthágni, mit nem. lehet, hogy nem jut annyi ido 1-1 tanulóra, de ott tényleg azt tanítják meg, amit kell, és mindig képben vannak az új elvárásokkal, amit kb hetente variálnak, hogy vizsgán mire kell számítani. tényleg nem oktatás miatt akarok elmenni külön fodrászatba suli mellett, hanem hogy ne csak a jogi órán nyersen találkozzak a szalonvezetéssel, hanem lássam is, és főleg csak a sok apró hasznos dolog miatt.
2010. ápr. 23. 14:42
 6/6 anonim válasza:
Igen, mostmár értem a kérdésedet. Ha esetleg lenne fodrász ismerősöd, illetve a jelenlegi fodrászoddal megbeszélhetnéd, hogy néha beugorhatsz-e pár órára kicsit megfigyelni. Nem hiszem, hogy akadály.
2010. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!