Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nem tudom hova való ez a...

Nem tudom hova való ez a kérdés igy ide irom:S a katonaságnál az őrmesternek mi a feladata, munkája?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az őrmester rang. Semmi köze ahhoz, hogy mi a feladata. Az attól függ, hogy milyen őrmester, milyen csapatnál van....
2009. dec. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Olyasmi, mint egy civil munkahelyen a csoport-, vagy brigádvezető.
2009. dec. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
A barátnőm a vámnál őrmester az egyik határátkelőn. Nézi a kocsikban a cigit és ha talál akkor okés, ha gyanós az autó akkor küldik aknára és ott dirib darabra szedik a gépsast. Szeptember óta dolgozik ott és azonnal ahogy felvették alapból az őrmesteri rangot kapta. Jelenleg egy érettségivel rendelkező vámos aki most kerül oda, egyből az őrmesteri ranggal kezni. A katonaságnál nemtudom hogy van, de ott is ilyesmi lehet. A képesítéstől függ milyen rangot kapsz. Ha diplomád van akkor egyértelmű hogy nem a legkissebb rangot kapod szerintem.
2009. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Nem az őrmester a legkisebb rang,azért azt tegyük hozzá gyorsan...

Én a honvédségnél őrmesterként szereltem le,és akinek nem volt a seregben tiszti főiskolai végzettsége az főhadnagynál nem vihette feljebb akármilyen régen dolgozott a katonaságnál,és akármi volt a feladata. Az hogy ez most hogy van,azt nem tudom pontosan. De az biztos hogy nem "rang" szerint kapja senki a feladatát.

2009. dec. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Sőtt aki t.fősúlira kezdett járni alaból egyből alhadnagyi rangot kapta...
2009. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Hihetetlen,de igaz.

A századparancsnokom alhadnagy volt,a szakaszparancsnokom százados.Az őrmesterünk leginkább a raktárral és az üzemanyaggal volt elfoglalva,de amikor az alhadnagy szabin vagy beteg volt, akkor az őrmester volt a századparancsnok,tehát nagyobb pozíciót töltött be mint a százados.MN 6145,Aszód.

2009. dec. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.

én még fiatal vagyok ( 15 éves ) de a katonaságnál szeretnék majd elhelyezkedni.

2009. dec. 9. 20:08
 8/10 anonim válasza:
90%

az őrmester dolga volt cseszegetni a közkatonákat,mert az összes nagyobb rangú tiszt őt csesztette:))))

Amugy inkább a katonaság munkásosztályának nevezném őket a jó értelemben mert a magasabb rangú tisztek már nem igen dolgoznak inkább az irodában vannak.Mikor katona voltam az őrmesterek kivették a részüket a mindennapos melóból mint az egyik válaszíró irta amolyan "team leader"-ek voltak.Magyarul elirányítottak minket.Persze ha nem jól sült el valami egyből lecseszték őket de ha jól ment akkor meg a felettesét dicsérték meg.:))


Üdv!

2009. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Az őrmester a legalacsonyabb tiszthelyettesi rang. Alatta vannak a tisztesek:(őrvezető, tizedes, szakaszvezető), felette a többi tiszthelyettes:(törzsőrmester, főtörzsőrmester) a zászlósok:(zászlós, törzszászlós, főtörzszászlós) a tisztek- főtisztek: (hadnagy, főhadnagy, százados, őrnagy, alezredes, ezredes) és a tábornokok: (dandártábornok, vezérőrnagy, altábornagy, vezérezredes)


Ha nem végzed el valamelyik katonai főiskolát, akkor a karriered az őrvezetőtől a főtörzszászlósig tarthat. Max. ha meghalsz, posztumusz előléptetnek főhadnaggyá.


Egyébként manapság minden szerződéses katona a kiképzés után megkapja az őrmesteri rangot, tehát túl sokat nemjelent. Azt döntsd el, hogy milyen alakulatnál, milyen beosztásban szeretnél dolgozni, (pl. repülőezrednél pilóta), és tedd meg az oda vezető út lépéseit!! Sok sikert.

2010. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ahog azt mar leirtak olyan mint egy cegnel a csoportvezeto. a feladata attol fugg milyen fegyvernemhez kerul. eretsegi kell ma mar hozza a katonasagnal nem vesznek mindjart fel ormesternek legenysegi alomanyban kezdodik az elet kivetel ha katonai iskolabol jossz mert akkor halgatokent. ha ormester szeretnel lenni tanulj meg hatarozottan uvolteni legalabb3 percen keresztul .):9
2010. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!