Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Öreg vagyok már a zeneiskolához?

Öreg vagyok már a zeneiskolához?

Figyelt kérdés
15 és fél éves vagyok, de szeretnék zenét tanulni, és az álom, hogy legalább egy kamarazenekarban játszani. Késő ilyenkor elkezdeni a zeneiskolát? Egyáltalán van olyan szolfézs csoport, ami kezdő és nem 6-8 évesekből áll?

2013. dec. 21. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem késő elkezdeni. Érettségiig használd ki azt a lehetőséget, hogy nagyon kedvezményes a zeneiskolai díj. A szolfézson sajnos csak kicsik vannak, de ha 1 évet kibírsz és látja a tanár, hogy szorgalmas vagy, akkor ő maga fogja javasolni, hogy egyénileg járj hozzá (ez neki nincs megfizetve, de ha ügyes valaki, akkor ez nem gond). Sok sikert!
2013. dec. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Én személy szerint nagyon korán zenéltem 4 évet zenekarban,kamarazenekarban és bigbandben. 11-15 éves koromig. Abba kellet hagynom a fúvós zenét égéségügyi okok miatt. Aztán 17 évesen vettem egy basszus gitárt és újra zenélek. Ezzel csak azt akartam mondani hogy kezd el bátran mert ez egy igazi szenvedély amit nem tudsz majd abbahagyni ha igazán benne vagy. Ha 20 éves lennél még akkor is azt mondanám hogy vágj bele. :) A szolfézs miatt ne aggódj, ha zene iskolában tanulsz ott odafigyelnek ilyen téren az emberre. Csak el kell viselni a kicsiket a szolfézs oktatáson. Egy kis megbeszéléssel még te magadtól is felkészülhetsz szolfézsből otthonilag és félévente megjelensz a számonkérésen én is így csináltam négy éven át, és mindig 4es lettem. Ha az ember elhivatott nagyon gyorsan fejlődik :) még fél éve se gitározok és már egy zenekar tejes tagja vagyok. Csak biztatni tudlak hogy mindent bele :D
2013. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 1. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!