Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan lehetne kezdeményezni...

Hogyan lehetne kezdeményezni egy újonnan kitalált tanfolyam indítását OKJ keretein belül?

Figyelt kérdés

#OKJ #képzés #új szakterület
2013. márc. 28. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ha írsz hozzá egy kerettantervet és az OM elé tárod a szükséges anyagi háttérrel együtt (mert hogy nem fogják neked kifizetni a tanerő képzését és a sok bürokrácia szülte költséget), illetve bizonyítod, hogy erre szüksége van a magyar gazdaságnak, akkor 5-10 éven belül, mire kiképzik az embereket és tagintézményeket találnak az oktatásra akik benne is lennének a dologban, máris nyert ügyed van.

Megkérdezhetem mégis milyen ötleted van, aminek úgy látod lenne még létjogosultsága ennek a fantasztikus oktatási rendszernek a keretein belül, ahol az OKJ -s képzéseknek így sem indul kb 1/3 -a érdeklődés~ és tőkehiány miatt?

2013. márc. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Érzem az iróniát a válaszodban és sajnos teljesen jogos. Az egész "a végéről indult". Eszembe jutott, hogy egy bizonyos típusú szakemberből kevés van, így arra gondoltam, hogy mekkora lenne már, ha ilyen képzést indítanának. Az érthetőség kedvéért van pl. számítógép kezelő meg számítógép-rendszerprogramozó. Ezek között is vékony a határvonal. Én egy hasonlót képzeltem el, de remekül rávilágítottál a problémára. Valószínűleg, sőt biztosan azok a tortúrák amiket leírtál valósak, így ebben az országban kizárt, hogy bárki is komolyan venne. Majd megpróbálok az "ötletemmel" haknizni itt-ott, hátha valaki céget alapít az ügyben. Biztos jól menne. Köszönöm a választ, lezártam a kérdezősködést.
2013. márc. 30. 17:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!