Webszerkesztő vagy webprogramozó tanfolyamon vegyek részt? Melyikben tudnék jobban elhelyezkedni, van ezekre igény?
Az alábbi két tanfolyamot néztem ki magamnak:
Webszerkesztő: [link]
Webprogramozó: [link]
Szerintetek melyikre van nagyobb igény? Nekem a webszerkesztő jobban tetszik, mert úgy látom több minden van benne és a kreativitásos feladatok jobban tetszenek. Mindenképpen le szeretném tenni valamelyiket, aztán később ha elhelyezkednék ebben és lenne pénzem rá, természetesen kiegészíteném még a másikkal is, csak arra lennék kíváncsi, hogy melyiket lenne célszerűbb előbb letenni amivel el tudnék helyezkedni?
Szia, en a webprogramozo tanfolyamot vegeztem el a Ruandernel.
Most itt vagyok London kozpontjaban egy multinacionalis cegnel PHP Developer, es Canary Wharfban elek ami London elit penzugyi negyede.
Elmeselem a sztorimat:
PHP elott mar volt 2 eves programozi tapasztalatom (Pascallal kezdtem, C#-al folytattam, ami nagyon jol jott az objektum orientalt PHP megerteseben)
Elkezdtem konyvekbol tanulgatni a PHP-t de nem igazan ertettem a konyvek alapjan meg. Elkezdtem a Ruanderes tanfolyamot, nagyon tetszettek a prezentaciok es az orak. Ha tenyleg erdekel akkor menni fog.
Ez a terulet olyan, ahol senki se mondhatja el magarol hogy o 100%-osan tud mindent. Itt minden nap kepezned kell magadat, dokumentaciokat olvasgatni, bongeszni a netet esetleges megoldasok utan.
Ha most el kellene mondani a tudasom hany szazelekat teszi ki a Ruanderes tanfolyam, azt mondanam 5%-ot. De ne tevesszen meg, indulasnak tokeletes !
Ha lenne meg egy valasztasom a donteseimmel kapcsolatban, mindent ugyanigy csinalnek, es ugyanugy a webprogramozo palyat valasztanam.
A tanfolyam meg fogja adni azokat az alapokat ami az elindulashoz szukseges.
Webprogramozoi allas itt Angliaban kb naponta van 5-10 uj (ami azert nem semmi ahhoz kepest hogy mindegyik legalabb minimum 500 ezer forintot fizet havonta).
Hihetelen jo ez a terulet. Viszont palyakezdokent nagyon nagyon nehez elkezdeni, nagy a palyakezdok versenye. Mi kell akkor, hogy behivjanak interjura? Ki kell hogy tunj a tobbi palyakezdo kozul.
En mar ev elejen sajat projectek fejlesztesebe kezdtem, egy szingapuri ismerosom cegenek megcsinaltam a honlapjat, stb... Itt a vegzetseg senkit sem erdekel, mindenkit a "Commercial experience" erdekel. Minden a referenciak korul forog.
Voltam interjukon, voltak elutasitasok is tapasztalat hianya miatt, voltak tovabbjutasok, aztan elerkezett a siker. (Pont annal az interjunal amelyiktol a legjobban feltem)
Egy matematikai jatekot kellett lefejleszteni 6 ora alatt, mint kesobb megtudtam 15 emberbol kettonek sikerult, koztuk nekem is.
Kozepiskolaban is nagyon jo voltam matekbol, (+emelt szinten matek stb...) a jo logika ezen a teruleten elengedhetetlen.
A managerem azt mondta volt olyan ember, aki bejott a tesztre mint "3 ev tapasztalattal rendelkezo webfejleszto", es par ora utan felallt hogy nem tudja megcsinalni.
Nekem PHP-ben alig 1 ev tapasztalatom volt es megcsinaltam. Toled fugg minden.
Ez a tanfolyam a PHP es SQL alapokra tanit meg, ajanlatos hogy elkezdese elott 100%-osan ott legyel a HTML-ben.
"csak arra lennék kíváncsi, hogy melyiket lenne célszerűbb előbb letenni amivel el tudnék helyezkedni?"
Ha ugy gondolod hogy leteszed a tanfolyamot es elkezdesz allast keresni, kicsi az eselye annak hogy el tudsz helyezkedni.
Megegyszer megemlitem, a tanfolyam tokeletes az indulashoz, azonban az elvegzese nem a veget jelenti a kepzesednek. Sokkal inkabb a kezdetet mindennek.
Toled fugg minden. Ha azt ott megszerzett tudassal hatradolsz a szekben, nem lesz allasod ezen a teruleten.
Ha viszont kemenyen belefektetsz rengeteg idot es energiat, kepzed magad folyamatosan, referencia munkakat vallasz (akar ingyen is [en megtettem] vagy sajat projectet inditasz [szinten], konnyebben lesz allasod.)
Sokkal jobb mint egy ures CV.
Az hogy mit tanultal, ezen a teruleten nem szamit. Megemlitem a sajat peldamat:
19 eves vagyok, nagyon jo eredmennyel zartam az erettsegit (432 pont), felvettek ket orszagban is egyetemre, nem is akarhova [Magyarorszagon Corvinus, Ausztriaban University of Applied Sciences Technikum Wien] de ugy dontottem egyiket sem kezdem el. (persze mindenki orultnek tartott, hisz azert a Corvinus GTK-ra bejutni nem egyszeru dolog). Mar kozepiskolas koromban is a karrier foglalkoztatott, ezert dontottem ugy hogy olyanra szanom el magam, amire mas nem nagyon. 18 evesen kijottem egyedul Angliaba allast keresni. Sikerrel jartam. Idokozben 19 lettem, minden remekul alakult. Amikor megemlitem hogy 19 eves vagyok, senki sem hiszi el amig meg nem mutatom a szemelyi igazolvanyom. Sot mi tobb, mar a sajat vallalkozasi projectjeimet tervezem, jovo evben szeretnem a vallalkozasomat beinditani.
Az allaskeresehez visszaterve: A HR-esek 95%-a meg sem kerdezte mi a vegezettsegem. Foallasban dolgozom, 15 oldalas a munkaszerzodes, de vegzettsegrol szolo papirt egyaltalan nem mutattam be, pedig en vagyok a legfiatalabb az egesz cegnel. (tobb mint 120 fo)
Ez a terulet nagyon jo karrier lehetoseg, peldaul itt Angliaban minimum havi 500 ezret vihetsz haza kezdokent. :)
Ha belevagsz, azt javaslom az elvegzese utan tanulj meg egy PHP frameworkot (Objektum orientaltsag ismerete nagyon fontos), majd kezdd el a tudasod boviteni JavaScript, AJAX es Jquery teruleten is.
Ha erdekel hogy nez ki a tanusitvany amit az elvegzes utan megkapsz, nezd meg a 4. postot a blogomban: [link]
Bocsanat ha sokra sikeredett, de szerintem ez is mutatja mennyire elszant vagyok karrierrel kapcsolatban.
Ilyenekkel kapcsolatban szivesen segitek barkinek.
Húhh! Hát le a kalappal előtted, őszintén gratulálok ehhez amit véghezvittél. Igazából tanultam (vagyis inkább tanítottak) HTML-t, de sosem tűnt ördöngősnek. Én elvégeztem egy informatikai főiskolát (GDF), már csak a diplomamunka van hátra, de megmondom őszintén, hogy nagy jövőt nem látok benne, mert ott az informatika egyes területeibe úgymond csak egy picit belekóstoltattak, azt ennyi, ezért akarok valamilyen irányba elindulni, mert úgy érzem így a főiskola után, hogy egy picit mindenhez értek, de úgy igazán mélyebben semmihez... Érted!?
Ami nagyon tetszik még, az a 3D modellezés, de abban nagyon nehéz elhelyezkedni, az építőipar haldoklik és ilyen téren a továbbképző tanfolyam eszméletlen drágák.
Ez a webszerkesztés állna még közel hozzám. Gondoltam arra is már, hogy először elvégzem a webszerkesztő tanfolyamot, majd utána a webprogramozóit. Erről mi a véleményed? Szerintem a webszerkesztői jó alap lenne a webprogramozóihoz.
Ezt a saját project indítását hogyan gondolnád referenciák nélkül?
Amúgy matematikából mindig nagyon jó voltam, főiskolai matekból volt, hogy 5-ösre vizsgáztam, szóval ez nem probléma. Ott a Ruandernél jól magyaráznak a tanárok?
programozóit. Többre mész a php és mysql-el, mint a html és falsh-el.
nekem webszerkesztőim van, másik iskolánál, de csak kidobott pénz.
Vélemény em szerint webprogramozásra nagyobb az igény. Szerkesztőből túl sok van.
Ruander: vagy jó tanárt fogsz ki, vagy nagyon rosszat, engem egy olyan tanított webdesignra, hogy a csoport átvette az oktatást, annyira semmi köze nincs a témához.
Az ígért tematika fel hiányzott kábé...
Nos hát annak idején 2012-ben, miután feltettem a kérdést, utána elkezdtem egy tanfolyamot a Ruandernél.
Weprogramozóra mentem, de a programozás része nem fogott meg, viszont elhelyezkedtem frontendesként és jól keresek minden, megfelelő a tudásom is, szóval én meg vagyok elégedve az egésszel. :)
#1 ez jó. Bármit meg lehet tanulni, meg minden, de azért legyél matekzseni hozzá :)
500 ezres fizetés angliában az annyi mint itthon 100ezer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!