Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pár hónapig tanultam gitározni...

Pár hónapig tanultam gitározni tanárnál. Hogy folytathatnám tanár nélkül? Neten vagy könyvből?

Figyelt kérdés

Esetleg van, akinek sikerült egyedül megtanulni?

Klasszikus gitárom van...de majd szeretnék áttérni, ha már lesz kis alapom, elektromosra.

Tudtok oldalakat, jó könyveket, tanácsokat? akármit!


2011. dec. 3. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is magamtól tanulgatok már vagy 1 éve. Olyan nincs, hogy megtanulni, mert egy gitárosnak mindig van hova fejlődni :) Hát a válasz az az, hogy persze, hogy lehet! Igaz így sokkal nehezebb, mert magadtól kell rájönnöd mindenre, és ha valamit elrontasz neked kell észrevenni mit rontottál el. Tanulj akkordokat, a neten mindent megtalálsz, youtube-on is van rengeteg oktató videó, csak ki kell fogni a jókat. Aztán ott van a Tabulatúra! Rémkönnyű használni, és minden számhoz találsz tabot a neten, sőt ott van a Guitar Pro nevű program, ami le is játsza neked! Persze rengeteg idő és kitartás kell hozzá, az sem kis idő még az ujjaid ráállnak, főleg barréknál... Sok sikert! :)

2011. dec. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen az előző válaszoló leírta amit akartam:) De még annyit mondanék, amit a kérdésben írtál, ilyen nincs hogy lesz kis alapod, és áttérsz elektromosra. Teljesen más technikát igényel, én pl 4 év klasszikus gitározás után elkezdtem elektromos gitáron játszani, és hát...:D a hangokat megtaláltam, annyival volt könnyebb, de nem éreztem úgy hogy nekem ehhez már van alapom. Szóval ha elektromos gitáron akarsz játszani, akkor azon tanulj, nincs összefüggés a klasszikus és az elektromos között:)

És tanár nélkül folytathatod, de nem árt ha van egy gitáros ismerősöd, vagy egy tanár, aki ha nem is rendszeresen, de 2-3havonta meghallgat, mert sok gitárosnál rosszul rögzül be a technika, és ez csak akkor derül ki amikor már haladhatna nehezebb dolgokra, de még sem megy :D

2011. dec. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek :)
2011. dec. 4. 14:03
 4/5 A kérdező kommentje:
oh tényleg, tabulatúrán mit jelent ha 1b van írva?
2011. dec. 4. 15:35
 5/5 anonim ***** válasza:
hova? mutass már egy példát, ígymost nem vágom :D de amúgy biztos rájövök
2011. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!