Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Továbbtanulás Lyonban gimnáziu...

Továbbtanulás Lyonban gimnázium után? Hogyan?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:
gondolom valami Francia egyetemen vagy valami ha már ott vagy -.-
2011. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Francia intézetben lehet pályázni ösztöndíjra. Ha most októberben pályázol, akkor az azt követő szeptembertől kaphatod meg. Persze nem garantált, hogy meg is kapod, mert nyilván sokan pályáznak.
2011. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én Lyonban tanultam, igaz hogy régen és csak egy évet. Nem világos, hogy melyik aspektusa érdekel a kérdésnek, de szerintem először azt kellene eldöntened, hogy mit szeretnél hallgatni. Utána ehhez keresni intézményt és anyagi forrást. Tudomásom szerint 3 egyetem (Lyon 1, Lyon 2, Jean Moulin) van, plusz egy ezeknél sokkal jobb, elitebb felsőoktatási intézmény: École Normale Supérieur de Lyon. Ha megvan a szak, akkor meg kellene nézni, hogy melyik intézményekben van olyan szak és az adott intézmény helyi adminisztrációját felkeresni (akár web és email), ott kérdezni az ösztöndíjlehetőségről, tandíjról, esetleges felvételiről stb. Ezután, már konkrét tervvel felkeresni a Budapesti Francia Intézetet, ha nincs elég nyelvtudás, akkor pl. az Alliance Francaise hálózat egyik iskoláját 5 nagyvárosban. Kérdezz konkrétan nyugodtan.
2011. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!