Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A második szakmáért tényleg...

A második szakmáért tényleg kell fizetni?

Figyelt kérdés
Én ugy tudom, hogy 23éves korig annyi szakmát csinál meg az ember iskolarendszerben amennyit akar INGYEN! Nah most akkor ez hogy van mégis kell fizetni a másodikért?
2009. márc. 12. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
én is így tudom, hogy 23 vagy24 éves koráig 10 szakmája is lehet ingyen
2009. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
igen ez így van a másodikért már fizetni kell
2009. márc. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csakis az első szakma ingyenes, a 2.-ért már fizetni kell.

Múlt nap mondta is a Munkaügyi központtól egy nő, szóval biztos forrás.

2009. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és kb mennyit kell? de akkor én miért hallottam h 23éves korig lehet ? ilyen nincs?
2009. márc. 12. 15:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát hogy mennyit kell fizetni, az attól függ: Van ami pár 10 ezer- 60 körül láttam én pl-( általában ezek a pár (2-3) hónapos tanfolyamok), és van ami több mint százezer Ft. Talán a legjobb, ha komolyan érdekel, hogy elmész a Munkaügyi központba és érdeklődsz. Ott olcsóbban tudod elvégezni a tanfolyamot, amit kínálnak, viszont itt olyanokra jelentkezhetsz, amiből épp hiány van, majd ott adnak egy listát ezekről. Egy próbát megér.
2009. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem a második szakma majd a nyírgyházi főiskola által kirenelt 2éves felsőfokú lenne,ez egy szaközépben van. és ugy hallottam h ott is fizetni kell,mert egy ismim volt bent.de nem értem ez iskolarendszerű...akor miért kell fizetni??
2009. márc. 13. 05:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát én meg azt nem értem, hogy te mit nem értesz ezen, az állam a középfokú tanulmányaid befejezése után, egy diplomát ( vagy 12 félévet, de csak 1 alapszakot és egy mesterképzést) áll, illetve egy szakmát ,de 22 éves korodig, nem 23. Ugyan miért ne kéne fizetned érte, hát az sem ingyen van. Az első, ingyenesnél kell figyelni, hogy ne grafológus, vagy ki tudja mi legyél, hanem olyan aminek tényleg van értelme. A második diploma is fizetős ennyi erővel arra is mondhatnánk, hogy miért.
2009. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ha paraszt vagy, minek írsz??? máskor ne fáradj ,ha csak okoskodni tudsz!!!!
2009. nov. 4. 14:39
 9/10 anonim ***** válasza:
csak az első ami államilag támogatott, de vannak ritka esetek amikor a második is, pl. ha munkaügyi központon keresztül kifogsz egy ilyen lehetőséget vagy ha van valami fogyatékosságod, érdeklődni kell a hivatalos szerveknél
2014. nov. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha van OKJ-d mondjuk akkor még a fősuli ingyenes, és forditva is igaz ez, mert a kettő két külön dolog :)
2014. nov. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!