Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ-s képzésre járok. Májusban...

OKJ-s képzésre járok. Májusban végzek vele. Szeretnék továbbtanulni még, de azt hallottam hogy a második szakmáért állítólag már fizetnem kell. Igaz ez? 20/L

Figyelt kérdés
Ezek után főiskolai/egyetmi képzésre jelentkezni de nemtudom hogy az fizetős lenne-e, vagy csak egy újabb okj képzés megszerzése kerüne- e pénzbe. Segítség, mit tudok erről?
2009. szept. 13. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

ha OKJ-s képzésre mész/mennél másodikként, akkor az sztem már fizetős. (bár az OKJ-ról nem tudok sokat)


ha egyetemre, ott nem kell fizetni, mert megjelölhetsz államilag finanszírozott képzést. (barátnőm is 2 éves képzés után ment egyetemre - nem fizet semmit - államin van). - szal ha felvesznek állami képzésbe, nem kell fizetned. magyarul-nem vagy köteles költségtérítéses szakot megjelölni. (na nem bonyolítom tovább) :D

2009. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy van, hogy az első szakma és az első diploma ingyenes. Ergo az első okj-s tanfolyam és az első egyetemi tanulmány. Ha fordítva csinálnád (először egyetem és utána okj), akkor kéne fizetned (az okj-ért).

Még egy okj-s képzés viszont fizetős lenne.

2009. szept. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha egyetem után csinálja az okj-t sem kell érte fizetnie, én is így csináltam és államis vagyok. Első egyetem és első szakma ingyenes. Mindkettőből fizetős a következő már.
2009. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De az első egyetem szakmát ad... -.- Akkor a megfogalmazásod a rossz...
2009. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. Mert nem szakmai képzés,hanem felsőoktatás, a szakmai képzés az az ami az országos képzési jegyzékben (OKJ) úgy szerepel, mint szakképesítés. Lásd középfokú/felsőfokú szakképesítés. Mind egyetemből, mind szakképesítésből egyet-egyet támogat állambácsi.
2009. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, hogy az okj-s képzésem után mehetek fősulira vagy egyetemre és nem kell fizetnem. :)
2009. szept. 14. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!