Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Csak nekem van olyan szerencsé...

Csak nekem van olyan szerencsém, hogy kifogtam néhány trágya minősítésű felnőtt képzést?

Figyelt kérdés

Üdv.

A Középiskoláról meg a szakmunkásképzőről most nem írnák, de az is megérne egy misét. Azóta jó néhány éve letettem egy kábelszerelői és feszültség alatti munkavégzésre feljogosító tanfolyamot (mondjuk azt fizette a cég / villanyszerelői résszakképesítés). Idén pedig letettem önköltséggel egy emelőgép kezelői jogosítványt targoncára és raktáros résszakképesítést. Az itt felsorolt képzések minőségével nem voltam/vagyok megelégedve. Olyan érzésem van, mint ha csak pénzlehúzásról szólt volna az egész. Mert hogy olyan sok mindenre nem tanítottak egyik képzés során sem, csak ment a hablaty zagyva beszéd az oktatók részéről, ami nem is a témákba vágott. 0 tankönyv vagy ha volt, annak a tartalma is káposztasaláta színvonal. A gyakorlat meg vicc kategória. Miért nézik hülyének az embereket? Aki olvassa volt hasonló élménye? Vagy szerencsés volt és olyan képzéseken vehetett részt, amit komolyan is vettek? Van egyáltalán olyan?



#OKJ felnőttképzés felnött képzés átképzés karrier munka szakma pénzkereslet elhelyezkedés #megélhetés targonca raktár villanyszerelő gépész vízszerelő klímaszerelő programozó burkoló #vendéglátós vendéglátóipar logisztika építőipar szolgáltatóipar túlélés tanulás oktatás iskola #gimnázium szakiskola szakiskola diploma egetem főiskola általános fizetős jogosítbvány emelőgép #tételek vizsga vizsgáztatás elhelyezkedés interjú masszőr pincér szakács eladó kereskedő #magolás okulás lehúzás rablás tolvaj ellop lopás fehérgalléros bűnözés
okt. 16. 21:14
 1/6 IgaziÚriember ***** válasza:
31%

"Olyan érzésem van, mint ha csak pénzlehúzásról szólt volna az egész"


Mivel arról is szól, csak a suta, tehetségtelen, életképtelen emberek végeznek ilyen semmitmondó, értéktelen képzéseket, az intelligens emberek egyetemre mennek.

okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát szerintem az egyetemeken és főiskolákon is van néhány pár nem túlságosan értékelt és megbecsült képzés. A kérdésem a színvonalról szól.
okt. 16. 22:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon elég sok dolog csak a pénzlehúzásról szól.


Csak főiskolába jártam, de szakomon szinte semmi hasznosat nem tanultam, és esti gimiben sokkal jobb tanáraim voltak, mint fősulin.

okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Olyan érzésem van, mint ha csak pénzlehúzásról szólt volna az egész."


Mert arról szól!!


Én is sok képzést megjártam már és elhiheted, hogy egyik kutya, másik eb!!


Csak fizess és kapsz egy papírt, amivel kitörölheted.


Pl. Az egyik gyakorlati vizsgámon találkoztam először az adott dologgal és rögtönözve oldottam meg, majd a legelső munkahelyemen tanultam meg a valós kezelését.

De olyan elméleti vizsgám is volt, amire semmiféle anyagot nem kaptunk, csak a címe meg a gugli alapján ollóztam össze magamtól magamnak valami kis fogalmat, tanulnivalót a témáról, aminek a segítségével végül sikerült megcsinálnom magát a vizsgát.


De szakdolgozatot is írtam már úgy teljesen önállóan, amire rá kellett írnom a konzulensem nevét, aki az életben nem állt velem szóba, nemhogy segített volna megírni azt. Úgy gugliztam ki azt is, hogy egyáltalán hogy kell kinéznie egy szakdolgozatnak és miből áll, aztán a többiek meg az enyémről nyertek betekintést, mert nekik se volt fngjuk se az egészről. :D


Legutóbb ingyenes felnőttképzésben szerettem volna fodrásznak tanulni, mire a képző központ közölte, hogy a gyakorlatot és a gyakorlati helyet (meg annak a költségeit ugye, hiszen melyik fodrász mester vállalna ingyen, ha egyáltalán találnál olyan őrültet, aki kockára tenné a vendégkörét egy zöldfülűért és nem csak hajat meg padlót mosattatna vele...) magamnak kell megszerveznem önállóan. WTF?!


De az is érdekes volt, amikor targoncás tanfolyamra akartam menni és közölték, hogy pár nap alatt lezavarják és néhány (!!!) óra a gyakorlat, mert sokan csak a papírért mennek. WTF?!

Hát nekem sajnos nincs otthon targoncám és nincs cégem, ahol gyakorolhatnék és én azért mentem volna, hogy ott megtanuljam....


De vannak távoktatásos tanfik is, ahol csak online anyagot kapsz mondjuk fél milláért és a végén akár még tanúsítványt is hajlandóak ezért kiállítani, amivel ugye nem vállalkozhatsz, de ha találsz egy akkreditált vizsgaközpontot és megszervezed magadnak, akkor talán kemény fedeles bizit is szerezhetsz róla - természetesen külön plusz vizsgadíjakért....


Na, hát én megbüntetném és bezáratnám ezeket a cégeket!!!


De valszeg ezek mind központilag érdekeltek a működésben és a pénzlehúzásokból mindenki jól jár a diákot leszámítva....


Jól ki van ez találva, hidd el!


És nem a tudás megszerzése a cél..., sajnos!

tegnap 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én már feltettem itt egy párszor a kérdést a jelenlegi tanfolyamokkal kapcsolatban, de soha senki nem válaszolt rá, hogy az új felnőttképzésben milyen klassz tapasztalatokat szerzett.


Pedig a honlapok szerint mind beteltek, tehát csak jár valaki ezekre a képzésekre, csak valahogy senki sem nyilatkozik róla...


Én arra lennék kíváncsi, akinek végre pozitív tapasztalata van felnőttként az ilyen képzéssel, hogy hova jár, hol végzett és el tudott-e vele helyezkedni korábbi előképzettség nélkül.


Mert hát sokan valahogy már benne dolgoznak és csak a papírért mennek és a munkahelyük lesz a gyakorlati hely, de mi van azokkal, akik tényleg "szüzen" vágnak, vágnának neki egy új szakmának, őket ki tanítja meg?!

tegnap 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem a legutóbbi a raktáros részszakma (logisztikus technikus). Direkt online tanfolyamot választottam. Úgy voltam vele, hogy a bejárós tantermi így is, úgyis rossz lesz. A tanfolyami jegyzet hát nem volt a legjobb. Érezhető volt rajta, hogy néhány logisztikai irodalomból lettek össze ollózva részek. A betárolásról, kitárolásról, raktárkezelő programok használatáról, áruátvételről és a szükséges dokumentációkról nem írtak semmit. Volt egy napos konzultáció, de hát az kb halottra a csók kategória. A modulzárót pedig bárki sikeresen elvégezheti, annyira egyszerű volt. Konkrétan 60 ezerért vettem egy tanúsítványt. XD
tegnap 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!