Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen egy jó illusztrátor...

Milyen egy jó illusztrátor képzés?

Figyelt kérdés

Befizettem egy ilyenre online. Lehet, hogy csak én gondoltam másra, de nekem egyelőre nem igazán tetszik.


Alapból nincs meghatározva, hogy kezdő vagy haladó-e, állítólag mindenkinek jó. Viszont bizonyos leckék kezdőknek valók, amire még csak időt sem pazaroltam, mert ismerem 20 éve, míg mások szerintem egy kezdőnek extrémek lehetnek.

A tanfolyam első néhány leckéje asszociációs gyakorlat, ami kapásból bedob a mélyvízbe. Rajzolni kell egy firkát, majd láss bele valamit, és rajzold meg.. Szerintem ez maximum 1 videóig elmegy, de tele van ilyen videókkal a tanfolyam, és mindegyik külön leckének számít.


Aztán előre meg kellett venni egy csomó eszközt, de szinte végig csak festéket használunk, mert az oktató azt szereti. Mondja, hogy aki akar, színezhet mással, csakhogy azt is meg kéne tanítani, hogy xy eszköz hogyan működik (nem annyira nyilvánvaló, hogyan kell pl árnyékolni, stb).


A leckék össze vissza vannak. Pl rajzolunk egy gyümölcsöt, majd következő részben perspektíva 😃 Majd megint egy gyümölcsöt (2Dben). Vagy megtanultuk az emberi test rajzolását testrészenként, majd semmi karaktert nem rajzoltunk, hanem elkezdtünk random tárgyakat vagy gyümölcsöket rajzolni.


Akkor volt olyan lecke, hogy egyszerűsítés, aminek az lett volna a lényege, hogy nem élethűen rajzolunk le valamit, hanem egyszerűbb stílusokban. Na ebben a leckében az történt, hogy közösen lerajzoltuk az adott tárgyat élethűen, majd további 5 stílust SZÓBAN elmagyarázott, hogy magunktól hogyan kell majd lerajzolnunk "órán kívül", és az oktató majd a következő videóban bemutatja, hogy ő ezt hogy csinálta meg (a már kész rajzot). Aztán két ugyanilyen video is volt, az egyikben ráadásul olyat is mondott, hogy egy bizonyos stílusra keressünk rá a pinteresten, és nézzük meg ott, hogy kell, mert ő megint nem mutatja meg ezt sem....


A leckék egy része arról szól, hogy hoz egy képet vagy tárgyat, és le kell rajzolni, ezekben sincs semennyi oktatás sem szerintem, másolni magamtól is tudok.


Karaktertervezés eddig egy videóban volt (a kb 25ből, amit eddig néztem).


Aztán néztem a későbbi leckék címeit, és tele lesz olyanokkal, hogy bizonyos korokban milyen stílusban rajzoltak. Őszintén szólva ennek mi köze az illusztrátor képzéshez? Engem nem a művtöri érdekel, hanem a saját stílusomban szeretnék megtanulni rajzolni, és tippeket, trükköket szeretnék tanulni, hogyan is néz ki egy jó illusztráció. Gondolok itt arra, hogy vannak szabályok, hogy pl a háttér ne legyen túl kidolgozott, mert elvonja a figyelmet. Vagy hogy nem mindegy hova helyezed a képen a fő karaktert, mert máshova kerül a fókusz, stb..



Nekem ez a tanfolyam egyelőre úgy tűnik, mint egy középiskolai rajzóra, főleg a "művtöri" résszel.

Egyébként ez nem ad semmilyen bizonyítványt, csak maximum valami oklevelet, hogy elvégeztem.


Én látom ezt nagyon rosszul, én vártam túl sokat? Örülnék, ha valaki, aki részt vett már ilyen képzésen, elmondaná, hogy mik voltak a tapasztalatai.


szept. 19. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, szakmai szélhámosság.
tegnap 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1#-es vagyok.

Ha ragaszkodsz az online képzéshez, mielőtt döntesz, kérj részletes tanmenetet.


Ez az alak elkéri a pénzt, eszközöket vásároltat, amit nem használ, nem tanít eszközhasználatot, módszereket, más portálra irányít, keress rá másutt, stb.

Magyarul: CSALÓ!

tegnap 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!