Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Corvin rajziskoláról mi a...

A Corvin rajziskoláról mi a véleményetek/tapasztalataitok? Milyenek a kirzusaik?

Figyelt kérdés
Illusztrátor szeretnék lenni, és ehhez keresek ugródeszkát. Szeretnék egy olyan sulit/képzést elvégezni ahonnan utánna el is tudok helyezkedni.

aug. 14. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon drága, és nem túl kedvesek. Én két alkalommal voltam, az elején megmutatták mit kell csinálni, aztán önállóan kellett dolgozni. Egyszer kétszer odajött a nő. Nekem a második alkalommal nem nagyon sikerült a rajzom, és a nő közölte hogy ez nem nagy szám, és a múltkor jobbat csináltam.

Szóval itt abba is hagytam a történetet.

Szerintem ha komolyan gondolod akkor ne őket válaszd

aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy illusztrátorként munkát kapj, nem a bizonyítvány pecsétjén, hanem a portfóliód minőségén múlik.

Mivel a legtöbb művészeti sulihoz felvételi követelmény a portfólió, annak nézz utána elsősorban, hogy miket kérnek, van-e tanácsadás, előzetes véleményezés, segítség, akár felkészítő kurzus formájában, akár egyszeri alkalommal. Ha van ilyen, mindenképpen jelenj meg, már egy alkalommal is el tudod dönteni, hogy szimpatikus-e az ottani hozzáállás és légkör. Plusz ha nem a felvételin látnak először, az akár a javadra is billentheti a mérleget.

Sajnos ennél konkrétabbat nem tudok mondani, nem ismerek konkrét művészeti sulikat. Viszont nézek több (külföldi) YT csatornát, ahol különböző művészeti sulis felvételiket taglalnak, ajánlom neked is (art school portfolio a kulcsszó).

Menj el nyílt napokra, esetleg ülj be egy-egy próbaalkalomra, ha van ilyen lehetőség. Az is segíthet dönteni.

aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A képzés gyakorlatorientált, ami kétségkívül hasznos.

Ugyanakkor, én ott jöttem rá, hogy valószínűleg jobban járok, ha meghagyom hobbinak az alkotást.


Félreértés ne essék, imádok rajzolni, viszont, sajnos nem kimondottan egyedi a stílusom, a művészi látásmódom. Ezért aztán idővel olyan érzésem volt, hogy hiába gyakorlok, hiába fejlődök, ha fejre állok sem tudok lépést tartani a kiváló, évfolyamelső diákokkal, ami engem borzasztóan frusztrált egy idő után. Az oktatók többsége a "MOME-stílust" preferálja, úgyhogy ha oda készülsz, és/vagy elvontabb stílusod, látásmódod van, az kétségkívül jó pont.


Ha nem így rajzolsz, természetesen az sem kizáró ok, pláne, ha a művészi kifejezésmódod, stílusod, illetve a rajztudásod fejlesztése a cél, illetve célirányosan művészeti területen szeretnél elhelyezkedni, továbbtanulni, mert ezen célok eléréséhez is jó választás a Corvin. Ez utóbbi esetben viszont nem árt némi egészséges önbizalom, esetleg hozott rajzos, művészetis háttér, hogy ne zavarjon, ha esetleg kilógnál a sorból.


Ezért azt mondanám, hogy erősen stílus, illetve mentalitásfüggő, hogy kinek mennyire válnak be a képzéseik.


Ettől függetlenül az órákat szerettem, kiváltképp a rajzórákat, ott éreztem talán a legkevésbé hátrányos helyzetben magam. Úgyhogy rajzra lehet, hogy visszajárok majd a későbbiekben is.


Ezért én is azt javasolnám, hogy elsőként a rövidebb kurzusaikat próbáld ki, aztán, ha tetszik, amit látsz, ha úgy érzed, hogy beleillesz a közegbe, akkor érdemes a hosszabb képzéseikbe belevágni.

aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Szeretnék egy olyan sulit/képzést elvégezni ahonnan utánna el is tudok helyezkedni."


Olyat nem fogsz találni.

aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
aug. 20. 10:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!