Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egy fizetős 3-4 hónapos...

Egy fizetős 3-4 hónapos tanfolyamon csak a lényeget tanítják? A vizsgára készítenek végig?

Figyelt kérdés

Beiratkoztam egy tanfolyamra nem volt fizetos, ingyen van. 1 eves, de nincs rola jo velemenyem. Felesleges dolgokat tanitanak, es a vizsgara egyaltalan nem keszitenek fel, gyakorlat nincs de van gyakorlati ora viszont gyakorolni nem gyakorlunk csak szoban mert nincs hol gyakorlatot tartani..

A fizestos tanfolyamok ugyanilyenek?

Vagy ott tenyleg a lenyegre ternek es azon vannak az oktatok hogy a vizsgara keszitsenek fel?

Koszi a valaszokat


2024. márc. 7. 21:46
A kérdező szavazást indított:
Egy fizestos lenyegletorobb es konnyebb
Nincs kulonbseg
5 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja es ami a a legdurvabb hogy 3 vizsga is lesz a vegen..egy 4 eves szakkepzoben sincs 3 vizsga hogy szakkepesitest szerezzek de egy 1 eves tanfolyamon igen
2024. márc. 7. 21:47
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
A fizetos tanfolyam ugyanilyen, azzal a kulonbseggel hogy ott lenyuljak a penzed is.
2024. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fizetős tanfolyamoknál sem tudják garantálni a vizsgasikerességét. A legtöbb képzésnek az anyagát nem igazán lehet leoktatni pár hónap alatt rendesen a legtöbb esetben hiába van jogszabályi szempontból engedélyezve, hogy XY képzés ennyi idő alatt is elvégezhető.

Persze nem lehetetlenség elvégezni és levizsgázni.

A képzőintézmények között nagy a szinvonalbeli és vizsga felkészülés lehetőség, mert van olyan intézmény, ahol jobban probálják leadni az anyagot például E-learning rendszer, vissza nézhető órák, előre felvett videók segítségével.

Viszont vannak olyan intézmények, akik csak mentegetőznek, hivatkoznak hogy adott idő alatt nem lehet leadni az anyagot és amúgy se tudják mi várható a végső vizsgán, ami sikeressége esetén kapod meg a bizonyítványt, a pénzt meg elkérik.

Szóval nagyon érdemes megfontolni, mely képző intézményt választod.

Igazából az ilyen jellegű képzéseken általában nagy a tempó és rengeteget kell önállóan tanulni, készülni.

Szinte maga a tanulási morál az hasonló mint az egyetem.

Főleg a végső vizsga előtt kell tanulni rendesen, ha nem szeretnél bukasra menni.

Vizsgák téren, pedig minimum két vizsgarész van, de van olyan képzés ahol három-nagy vizsgarészből tevődik össze záró vizsga, vagy képesítő vizsga, ahol az egyes vizsgarészenként kell elérni X százalékot legtöbb esetben 50% de van ahol 60% is elkell érni a sikeres vizsgához, ha akár csak egy részből nem sikerül elérni a minimum százalékot már nem kap bizonyítványt és ahagy vizsga rész nem sikerül annyiból kell potvizsgát tenni.

Sok ember azt hiszi, hogy befizet X összeget és nem szükséges meg elég lesz minimálisan tanulni úgy is átengednek, na ez tévhit.

Meg az is tévedés, hogy sokan az hiszik ó ez csak egy egyszerű tanfolyam, miközben a legtöbb képzésen elég magasak a követelmények, legalábbis ahhoz képest mindenképpen amit elsőre gondol az ember.

Többen azt hiszik, hogy ott majd mindent lead a tanár a hétvégi, vagy az online például Google Meet történő egy vagy pár alkalmas konzultáción, miközben a tanár csak legfontosabb, legnehezebb dolgokat tudja leadni a konzultáción, esetleg útmutatást, tanácsot tud adni a többit legtöbb esetben neked kell önállóan megtanulni, azt az anyagot, amit például fennt van az E-learning rendszerbe legyen írásos jegyzett vagy videós anyagokat, esetleg vegyesen.

Továbbá általában a ha online van a tanárral való konzultáció általában felveszik és feltöltik egy meghatározott helyre.

2024. márc. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
A szakképzés átlagos minősége Magyarországon már jó régóta csapnivaló, függetlenül attól, hogy fizetős vagy nem fizetős képzésről van szó. Az oktatók nem igazán motiváltak arra, hogy mindent beleadjanak, mert a fizetésük akkor is ugyanannyi lesz, ha hányaveti módon oktatnak. A tanulók többségének ugyanis elsősorban nem a tudás kell, hanem a papír, ezért nem berzenkednek, ha rosszak az órák. Még a fizetős képzések jó része is elsősorban csak pénzlenyúlás, ami elsősorban arra megy ki, hogy viszonylag kevés idő, energia, és pénz befektetésével megkopasszák a tanulókat. Ezt megtehetik, ugyanis a szakmai képesítő vizsgák színvonala is (kevés kivételtől eltekintve, mint pl. a mérlegképes könyvelő vagy a fogtechnikus) nagyon alacsony: szinte mindenki átmegy. Más szóval az a hallgatólagos közmegegyezés, hogy csináld végig a pocsék képzést, hogy az oktatóknak meglegyen a fizetésük, aztán a végén szinte garantáltan hozzádvágnak egy papírt. (Egy vizsgáztatótól, azaz biztos forrásból tudom például, hogy az aranykalászos gazda vizsgákon szinte nulla tudással is átengednek bárkit.) Ennek az a következménye persze, hogy a végzettség nem garantálja még azt sem, hogy az illető kezdő szinten az adott szakmát űzni legyen képes. Sajnos ide süllyedtünk.
2024. márc. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!