Vélemények az energetikai mérnök szakról?
El lehet vele helyezkedni, de főként nagyvárosokban, elsősorban Budapesten (ha jól beszélsz idegen nyelveket, akkor biztosan külföldön is el lehet).
Például gépészmérnök-gépgyártástechnológia, villamosmérnök-automatizálás végzettséggel szerintem sokkal könnyebb az elhelyezkedés, jobban lehet válogatni, könnyebb váltani.
A fizetés itt is nagyon változó lehet és ipari tapasztalattól, önállóságtól is függ. Önkormányzatnál, államnál, önkormányzati távhőszolgáltatónál szerintem csak 300-400 ezer körül lehet a nettó. Mérnökirodában lehet 300-800 ezer. Nagy ipari cégnél, energiaipari nagyvállalatoknál szerintem nettó 500 ezer - 1 millió körül lehet keresni.
És aki menedzser, irányító, gyakorlatias típus, beruházásokat, kivitelezéseket vezet, az többet keres, mint az irodai tervezők.
"Menj inkább villanyra és ha érdekel az energetika, akkor szakosodj arra."
Ez felmerülhet opcióként, jó a tanács. És ha a villamos energetika specializációt választod, attól még tanulhatsz más területekről is szabadon választható tárgyként (a BME-n, viszont az ÓE-n úgy tudom csak az adott szakirányon lévő veheti fel a szakirányos tárgyat, Miskolcon nem tudom mi van).
Ha viszont a gőzturbinák, gázturbinák, erőművek, kazánok, motorok, kalorikus gépek szerelmese vagy, ezzel akarsz mindenképp foglalkozni, akkor az energetikai mérnök szakod válaszd! De itt is felmerülhet alternatívának, hogy gépészmérnök szakot csinálsz és MSC-n tanulsz energetikai gépekről (BME-n van kalorikus gépész mesterképzés).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!