Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szakközépiskola alatt el...

Szakközépiskola alatt el lehet végezni tanfolyamot,15 évesen?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, h milyen tanfolyamot. Vannak olyan okj-s képzések, aminek a feltétele elvégzett 8 oszály + betöltött 14/ 16. életév, van olyan is, aminek 10 osztály a feltétele. Ezeket pl. el tudnád végezni te is.
2010. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ha nem ütközik az órarended... amire elég kicsi az esély, hacsak nem éjjel van, akkor viszont inkább aludj. De mégis miféle tanfolyam? Utánakérdezes és kiderül. A legtöbbnél feltétel az érettségi.
2010. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia!

Örülök neki, hogy tanulni szeretnél, Isten tartsa meg a jó szokásodat :)) Az Oktatási Minisztérium honlapján találsz infókat az OKJ-ről (Országos Képzési Jegyzék), ezek a magyar állam által elismert szakmák - olyat keress, aminek a 8 általános iskolai osztály elvégzése a feltétele. Kicsit bonyolult lesz elsőre, de ha gondolod, szívesen segítek eligazodni - ez esetben írj mailt. :) Ha nem OKJ-s tanfolyamot szeretnél, mindenképp nézz alaposan utána, nehogy valamiféle "lehúzásról" legyen szó...

Kitartást, jó munkát! :)

Cio

2010. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mivel valószínűleg kolis leszek,ezért szeretné mondjuk pedikűr-manikűr tanfolyamra menni.Így tudnék egy kis pénzt

szerezni.Lehet,hogy az elképzelésem hülyeség,csak gondolkodtam.köszi a válaszokat

2010. okt. 22. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Légy szíves, tanulj, bármit és bármikor!!! Régi mondás, ahány nyelvet tudsz, annyi embert érsz. Ez igaz, de kiegészíteném: minél több mindenhez értesz (legalább "rálátás" szintjén), annál több embert érsz. Meglátod, az élet ezért meg fog jutalmazni. Ezzel komoly pénzt fogsz keresni...lehet, hogy csak 20 év múlva, de akkor is jól fog jönni. Nem beszélve azokról az előnyökről, melyet a munkaerőd értéke nyújt a munkaadók számára - és vica versa. Lenin is megmondta: tanulni, tanulni, tanulni! ("ucsitszja, ucsitcsja, ucsitszja!") - én még ebben az időben szocializálódtam. Van három diplomám, egy kvázi anyanyelvi szintű idegennyelv ismeretem, kb. 10 szaktanfolyamon, és akkor sem voltam soha munkanélküli, ha éppen nem volt munkahelyem. Ma már 52 vagyok, és nem én keresem a munkáltatókat, hanem ők keresnek engem. Igaz, Lenin híres mondása volt az is, hogy "ami nem megy, ne erőltessük" - ez nem vonatkozik a tanulásra. Mindezzel távolról sem akarom mondani, hogy legyél bolsevik. Csak annyit, hogy ma azért élünk sz...-ul, mert a fürdővízzel a gyereket is leengedtük.
2010. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én elvégeztem 16évesen egyet.Azért nem mehettem csak anno tovább mert nem volt érettsgim:) Egy számitógép kezelőit végeztem el,programozó lettem volna utána de ahhoz már kértek érettségit. De ez tetszik az ötleted:) Majd a koliban csinálsz mindenkinek jó kis körmöket:))
2010. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

osztálytársaim koktélos/bartender tanfolyamot végeztek nyáron. nem tom mennyi ideig tart a képzés, vagy, hogy csak suli időben van, de ha lehet választani akkor inkább nyáron, akkor egyébként is sok szabadideje van az embernek:)


de ha nem megy, akkor suliidőben is elvégezheted persze. a jogsit pl úgyis akkor fogod:D

2010. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Persze tanulj csak,ha elég a 8osztály a tanfolyamhoz,és a legtöbb ilyen tanfolyam esti órákban van,pld.5-8-ig van 4-től 8-ig...esetleg hétvégén.

Szombaton 8órában,de számolj azzal hogy gyakorlati időt is le kell töltened valahol,ami összesen több száz óra.

Ja és ezek fizetős sulik!

Ami nem ad okj.szakmunkás bizonyítványt olyannal ne foglalkozz,mert legtöbbször lehúzás,és a munkáltatók a bizonyítvány? féléket nem ismerik el.


pld.hajópincér bizonyítványom is van ami nem okj.-és és nem tudok vele elhelyezkedni mert semmisnek tekintik a munkáltatók.:-(

Ja és bele került 120ezerbe!


Mostani tanfolyamom pedig 175ezer és ég és föld a két tanfolyam...


Most tanulom a 3.okj.szakmámat,érettségim és 2nyelv vizsgám is van,és még a jövőben is tanulni fogok.:-)))

Ja és munka mellett tanulok ill.tanultam mindig!


Tehát tanulj csak!!!!


10-20 11:33


Sok hülyeséget írtál,már bocs.:D

2010. nov. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!