Tippek agyhalott tananyag hatékony feldolgozására?
Vegyesen vannak benne törvények, szabványok, szerkezetrajzok, szakszavak, alkatrész és tartozékfelsorolások tucatjával és hétköznapi magától értetődő dolgok is például, hogy minden lefelé esik.
Tele van "stb." vel a mondtavégi pontok helyett.
125 másfél, két oldalas tétel, van rá egy hetem aztán vizsga.
A tételek ugyan annyival segítve vannak, hogy van az elejükön kb 6-8 "kulcsszó" de az a baj ezekkel is hogy elég széles témakört felölelve az egész tételt átfogják.
A legfőbb problémám pedig az, hogy én a tétel ékegyszerű kérdéseire akár egy mondatban is tudok válaszolni, de kellene róla beszélni vagy 15 percen át, nem vagyok én mesemondó...
Ha tudsz róla beszélni 1 perc alatt (vagyis a lényeg megvan) akkor csak ki kell egészíteni, bele menni a részletekbe.
Illetve tedd izgalmassá a tananyagot
Rajzokkal?
Vagy mondd el magadnak ritmizálva.
A tétel elolvasása után válaszd ki a legfontosabb kulcsszót.
Azt írd fel egy A4-es lap közepére.
Kezdd el felmondani a tételt, és a többi kulcsszó is kerüljön fel a lapra, és húzz közöttük vonalakat vagy nyilakat, ahogyan kapcsolódnak egymáshoz. Építs fel egy kapcsolati hálót az összefüggésekből. Ez hat arra. Ez hat amarra. Ha ezt megváltoztatom, megváltozik az a másik is. Ez ebből a 6 alcsoportból áll stb. Ha felrajzolod, sokkal jobb lesz.
Amikor kihúzol egy tételt, ezt a kapcsolati hálót is felrajzolhatod a tétel kidolgozására kapott idő alatt. Ha végigmész az összes összefüggésen, máris legalább 10 percet beszéltél.
Nem olvastam el ezt a cikket, csak itt találtam ilyen gondolati hálóra példát:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!