Légijármű-szerelő technikus OKJ-ról miket tudtok?
Az adatbázisban szemet szúrt nekem ez a képzés. De semmit nem tudok róla.
Van itt véletlenül valaki, akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy esetleg hallott róla?
Angol nem gond.
De esetleg valami bővebb információ erről?
Ha ezzel lehet munkát találni külföldön, akkor fektetek bele energiát.
Kellett nekem nagyon sok nehéz dolgokat is megtanulnom, de azoknak semmi értelme nem volt, mert nem tudtam velük munkát találni.
Szóval ez csak motiváció kérdése.
Repülőgép-szerelő OKJ jelenleg a csepeli Kossuth Lajos szakközépben (gőzöm, nincs, milyen cifra neve van újabban, a lényeg, hogy érettségit+szakmát lehet szerezni ott meg van technikusi is) van, 2 éves a képzés (ha nincs olyan szakmád, amivel leredukálható egy évre, de feltétezem, hogy nincs), érettségi kell hozzá. Angol nyelvvizsga az elkezdéshez nem feltétel, de a szakmában nagyon fontos, hogy beszéld min. középfokon, mert pl a karbantartási jegyzőkönyveket angolul kell megírni.
Idén, vagyis még tavaly ősszel indított a Lufthansa Technik is saját szerelőképzést, oda érettségi+angol B2 volt a belépő, de ezen kívül csak annyit tudok még, hogy nagyon sokan jelentkeztek rá, mert pl már a tanfolyam alatt is volt fizetés meg a Lufi egy német cég, nagy presztízse van. Talán indítanak megint, érdemes figyelned.
A munka folyamatos tanulásból és vizsgákból áll, mindig naprakész tudással kell rendelkezned, a technika folyamatosan fejlődik. Folyamatos munkarend, váltott műszak alap, hiszen a reptér sosem alszik. Fizika, aerodinamika, légijármű üzemeltetés, szakmai angol, ezek a legfajsúlyosabb tárgyak. Ha tartós munkát szeretnél, minél többet kell tudnod, tehát nem ajánlom, ha nem bírod a folyamatos tanulást, a tudásod számon kérését.
Itthon, kezdőként nincs benne gigászi pénz, de megélni meg tudsz. Az ACE Aeroplex Kft pl folyamatosan keres szerelőket, tehát munkád is lesz biztosan, mert hiány van a szakemberekből. Külföldön is egyébként, de oda tényleg NAGYON jó szakmai angoltudás és lehetőleg minél több típusra érvényes szakszolgálati engedély kell, egy sima Boeing 737-es vagy Airbus 320-as az alap, a “belépő”, de ez nem extra. Itt is hangsúlyozom, hogy minél többet képzed magad, annál versenyképesebb leszel a határon túl is. Nem mellesleg Ny-Európában nagyon jól is keresnek az itthoni viszonylathoz képest.
Érettségi meg angol B2 az van. De nem hinném, hogy csak ennyi lenne a bemeneteli követelmény. Minek kell megfelelni, hogy elkezdhessem ezt?
Egyébként ha Magyarországon fejezem ezt be akkor azt elismernék külföldön is? Csak mert nekem azt mondták, hogy Németországban egyetlen magyar OKJ-t sem ismernek el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!