Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A tárgyalóképes nyelvtudás...

A tárgyalóképes nyelvtudás mit takar pontosan?

Figyelt kérdés
Van egy középfokú nyelvvizsgám, de azért nem érzem úgy, hogy hű de jól tudnék azon a nyelven. Magamról meg általános témákról persze minden körülmények között tudnék pár értelmes mondatot mondani, de pl szakmai kifejezéseket nem valószínű hogy kapásból le tudnék fordítani.
2010. júl. 8. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

benne van a nevében: tárgyalóKÉPES!!

a hétköznapi beszédtémákon túl folyékony kommunikáció a munkaterületnek megfelelően

2010. júl. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor gyanítom oda még egy felsőfokú is kevés lehet.

Furcsa, hogy a hirdetések 80%-ában ilyet várnak el... na mindegy.

2010. júl. 8. 11:54
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Általában túloznak, mert ideális pályázót keresnek, és nem figyelik a nyelvtant sem...
2010. júl. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor gyanítom oda még egy felsőfokú is kevés lehet."

Igen, a felsőfokú még nem feltétlenül tárgyalóképes.


Tárgyalóképesnek azt nevezném, hogy felsőfokú + ismeri a szaknyelvet + jó a beszédértése, gyorsan tud reagálni.


"Furcsa, hogy a hirdetések 80%-ában ilyet várnak el... na mindegy."


Nem furcsa, mert a nyelvismeret ekkor hasznos. Ez alatt nem (illetve hasznos, csak másra: szakirodalmat olvasni már középfokon is lehet. Viszont telefonon felvenni egy rendelést, vagy megírni egy hivatalos levelet stb., az egy másik szintje a nyelvhasználatnak).


Ha tárgyalóképes nyelvtudást akarsz, akkor fejleszd a hallás utáni szövegértésedet (erre a rádióhallgatás, később a filmnézés, szigorúan felirat nélkül, alkalmas), másrészt a szókincsedet, mely célra vannak szaknyelvi tankönyvek. Pl. van olyan tankönyv, hogy "pénzügyi és üzleti angol", benne feladatokkal, szószedettel, cd-vel stb., amivel meg lehet tanulni 2-3 ezer szakszót, és akkor az ember már sok mindent tud, ami ahhoz kell, hogy elegánsan ki tudja magát fejezni pénzügyi témákban. Egy ilyen anyagot néhány hónap alatt meg lehet tanulni, és szaknyelvvizsgát is lehet tenni.

2010. júl. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Nem furcsa, mert a nyelvismeret ekkor hasznos."


Én ezt nem is vontam kétségbe. Viszont pont most valamelyik nap hallottam, hogy az ország kb 80%-ának semmilyen idegennyelvű képzettsége nincs.

Manapság pedig az álláshirdetések döntő többségében elvárják a minimum középfokú angol nyelvtudást. Még pl egy portás állásnál is.

Ezek szerint nekem ebből a két tényből az következne, hogy az ország nagy része lenne munkanélküli, csak a nyelvismeret hiánya miatt. Ezzel szemben szerintem azért nem ennyire rossz a helyzet. Ezért írtam, hogy furcsa.

Remélem így már érthető.

2010. júl. 10. 17:00
 6/10 A kérdező kommentje:
...és most csak a középfokúról írtam, még csak nem is a tárgyalóképesről.
2010. júl. 10. 17:01
 7/10 anonim válasza:
74%
Egyetértek. Mindenki azt akarja, hogy tárgyalóképes nyelvtudással rendelkező ember legyen a beosztottja, azonban ez illúzió. Ha még az angolt nézzük, talán akad pár ezer ember, de mondjuk portugálul vagy görögül hány ilyen ember lehet az országban? 2-300? Ha úgy érzed, hogy egy állással kapcsolatos dolgokról tudsz beszélni, nyugodtan pályázd meg. Szakmai kifejezéseket pedig a legjobban az adott szakmára koncentráló online folyóiratokból és újságokból tanulhatsz meg, mert az a naprakész és valóban használt szavakat tartalmaz. Tankönyveket felejtsd el. Mire kinyomják, a szókincs már megváltozott :) Szóval a tárgyalóképes nyelvtudás elvárása ostobaság. Akinek ilyen van, az már hónapok vagy évek óta dolgozik egy szakmában, és állandóan használja az adott nyelvet, és aligha fog munkahelyet váltani.
2010. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
No igen... Lehet kövezni, de nagyon sok helyre várnak tárgyalóképes nyelvtudást - sokszor nem is egy nyelvből - és ehhez képest a fizetés átlagos... Én erre azt mondom, hogy bár imádom a nyelveket, nem izzítom be magamat akármennyiért. 120 - 150-et ugyanis meg lehet keresni mással is.
2017. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Denasa válasza:

TLDR: általános gazdasági kifejezések ismerete + munka során használt készségek fejlesztése.


A lényeg számomra arról szól, hogy tudsz annyira angolul, van olyan gazdag üzleti szókincsed, hogy a munkában bármilyen helyzetben megállod a helyed, legyen szó állásinterjúról, prezentációról, telefonálásról, megbeszélésekről és tárgyalásokról – mi másról a tárgyalóképes angol nyelvtudás esetén – akár a legkülönbözőbb témákban is.


Akár még azokban is, amelyekhez nem igazán értesz és ehhez szükséges az angol általános fejlesztése is.


Ha ismered a hétköznapi munka során gyakran használt szófordulatokat, akkor kényelmesen fogsz tudni kommunikálni angolul bármilyen témáról, csak néha meg kell kérdezned például, hogy mit jelent a „neuroplasticity” vagy a „follicle-stimulating hormone”, tehát azokat a kifejezéseket, amelyeket magyarul is meg kéne kérdezned mert szakmai kifejezés.


Szakszókincset viszont mindenkinek a saját szakterületéhez kapcsolódóan érdemes tanulnia, mivel számára annak van értelme egyrészt, másrészt mindenkinek más és más szakszókincsre van szüksége a munkája során.


ha a témában részletesebben is olvasnál, akkor ajánlom a következő linket ehhez: [link]

2018. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
aki KÉPBEN VAN!!
2018. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!