Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lyukas szöveg kiegészítés,...

Lyukas szöveg kiegészítés, angol középfok, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni origo angol középfok lyukas szöveg kiegészítés. Egyszerűen ez nem megy, a többi része a vizsgànak igen. Mi ennek a feladatnak a trükkje hogyan tudom beilleszteni a hiànyzó részeket. Ennél a feladatnàl egyszerűen blokkol az agyam. Van valami logikai megoldàsa?

Előre is köszönöm!



#nyelvvizsga #lyukas szöveg
2019. ápr. 25. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Megtanulod a nyelvet és akkor ki tudod találni, mi hiányzik onnan.
2019. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az egyik a gyakorlat szerzése, amit #1 ír, akkor majd jönnek az állandó szókapcsolatok. Hát, ez középfokon nehéz, mert ott még nem nagyon mondható el, hogy már háromszáz angol regényt elolvastam.

Ennek hiányában a földműves egyszerűségű módszer ("logikai megoldás") az az, hogy megpróbálod lefordítani, és rájössz, hogy mi hiányzik. Ehhez az sem árt, ha ismered az angol mondat struktúráját. Így egyik oldalról mondanivalóban tudod meghatározni, mi hiányzik, másik oldalról mondatrészben, szófajban, akármi. Valamelyik csak összejön. Meg persze, általában összefüggő szövegről van szó, és így fejben kell tartani az egész mondanivalóját, az is segít.


A legegyszerűbben mechanikus gyakorlásra előállítható feladat, megkéred a tesódat, hogy bármilyen cikket másoljon be wordbe, majd írjon egy rutint, hogy minden hatodik/tizedik szót helyettesítsen nyolc ponttal. Persze, a valóság az lehet szomorúbb, vájtszemű feladatösszeállító tudatosan választja ki azt, aminek hiánya alighanem a legkellemetlenebb lesz.

2019. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez jó ötlet.
2019. ápr. 25. 16:27
 4/4 anonim válasza:
Nekem még az is nagyon sokat segít, hogy mivel angolul nézek filmet és sorozatot akaratlanul is megragadnak bennem szópárok, szókapcsolatok és ha megfigyeled egész sok van bennük, Van amikor meglátom és már tudom, hogy az kerül oda, mert olyan sűrűn használják, hogy egyszerűen észre sem veszem, de tudom. Majd egyszer próbáld ki :)
2019. ápr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!