Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy is van ez az angolban...

Hogy is van ez az angolban (this-that szavakkal kapcsolatos)?

Figyelt kérdés

A this lejentése "ez", a that pedig "az".


De akkor miért mondjuk, hogy:

"That is a good idea." - EZ egy jó ötlet

"That's an understatement. EZ nem kifejezés.

..stb.


2010. júl. 1. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Próbálj már meg egy kicsit angolul gondolkodni. Minden nyelvnek megvan a maga logikája, azzal, hogy magyarra fordítod, még nem biztosítja, hogy megérted.


"That is a good idea." - EZ egy jó ötlet

Ebben az esetben például a that visszautal arra, ami az előbb elhangzott. A beszélgetés résztvevői mindketten tudják, hogy még mindig erről a valamiről van szó.

2010. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
de bunkó vagy! Nem mindenki lehet olyan angol agytröszt, mint te, szóval nem kellene leugatnod, hogy gondolkozzon már logikusan! Nem minden nyelv logikus, így az angol sem az egy magyarnak! Vagy ott az orosz: mi a magyarázat arra, hogy a tárgyaknak meghatározott nemük van!??
2010. júl. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: Még mindig nem teljesen értem. A példánál maradva, tehát úgy is mondhatnánk, hogy "AZ, amit az előbb mondtál, jó ötlet volt" ? Erre gondoltál?


Egyébként jó nyelvérzékem van, de szerintem ez akkor sem logikus.

2010. júl. 1. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Hé, kedves második. Eszem ágában nem volt leugatni a kérdezőt. Nem is azt mondtam, hogy nem gondolkozik logikusan, csak azt, hogy a nyelv logikájára kell koncentrálni, mert abból, hogy magyarra fordítja az ember, nem feltétlenül lehet megérteni, érzékeltetni a lényeget és a különbségeket.
2010. júl. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"AZ, amit az előbb mondtál, jó ötlet volt" ? Erre gondoltál?"

Igen. Tehát az előbb mondtál valamit, és az jó ötlet volt (de még mindig erről beszélünk, magyarul emiatt használod az ezért-et)

Ha azt mondom, hogy pl. "This is a nice picture.", akkor vagy épp itt van előttem, és csodálom, vagy mindjárt megmutatom neked is.

2010. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

*ezért használod az erről-t

bocsi

2010. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ok, kezdem érteni, köszi!
2010. júl. 1. 21:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Az angol nyelvben nincs semmi logika!
2010. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!