Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvvizsga után vagyok....

Angol nyelvvizsga után vagyok. Milyen nyelvet érdemes ez után tanulni?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, a jövő évben vágnék bele egy második nyelv megtanulásába, amit szintén nyelvvizsga szintjére szeretnék majd fejleszteni.
2010. júl. 1. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Német. Sok hasonlóság van.
2010. júl. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
német? szerintem kezdj szerbet. az sokat számit mostanság Magyarországon. És ha az megvan, akkor kezdheted az oroszt, mert az oroszban szinte a negyed szótár szavai ugyanazok mint a szerb. én megcsináltam. Megérte.
2010. júl. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Orosz és kínai.
2010. júl. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Németet azért írtam, mert angol után sokkal könnyebb, mert rengeteg német szó hasonló az angollal. Egyébként idegenforgalomban azt szeretik legjobban, ha két világnyelvet, tehát pl. német, angol és egy környező ország nyelvét beszéled.
2010. júl. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Angolt és németet legalább középszinten tudd,de ezek mellé kell még egy egzotikus nyelv is, pl japán, kínai, vagy arab ...
2010. júl. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem németet. Tényleg hasonlít az angolhoz, én is utána kezdtem, és sok mindent úgy magyaráztak el (a csoportból mindenki tudott angolul), hogy például "ez az ige a birtokolni, tudjátok, mint angolban a have".

Másrészt itt van a szomszédban Ausztria, meg Németország sincs messze, és azért a németek szeretik, ha nem angolul beszélsz hozzájuk.

Viszont sok embert ismerek, akik a németet rondának tartják, ők franciát, olaszt tanulnak. A francia szerintem jó nyelv, hasznos is.

2010. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A bnémetnek igazából semmi értelme. Azt senki sem érti, sehol a világban. maximum itt a környéken néhányan.De ennek a nyelvnek már vége van, nincs jövője, és egyébként is nehéz az angollal együtt tanulni. Én az elterjedtebb nyelvek közül a franciát ajánlanám, annak van jövője. Viszont ha vaalmi egzotikusabbat akarsz énis cstalakoznék a kínai, japán, arabhoz:) Ezek is fontossá válnak majd a jövőben.
2010. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tanuld meg az angolt anyanyelvi szinten!
2010. júl. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz németet(pedig Ausztria miatt hasznos),akkor szerintem franciát tanulj.Állítólag egy kicsit nehéz,de a világban már ez a 3. leggyakoribb nyelv és már nagyon sok helyen megértik.Egyéni tapasztalatként mondom,hogy Berlinben is "nyomták" a franciát(nameg az angolt is nagyon).Szerintem franciát tanulj és szinte mindig foglalkozz az angollal,mert szerintem az a legfontosabb és minden nyelvnél azt mondják,hogy legalább egy héten egyszer tanuljuk át.Remélem segítettem.15/L
2010. júl. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!