Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ember boldogulhat angol...

Az ember boldogulhat angol nyelvtudás nélkül is?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Persze, ha nem akar/nem kell angolul értenie, beszélnie, olvasnia.
2010. jún. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Én el se tudom képzelni, hogy élnék ha csak magyarul tudnék... számomra lehetetlen lenne úgy az élet :) pl úgy el se mernék menni külföldre, hogy nem tudok angolul.
2010. jún. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi a munkája.

Ha a szalag mellett áll, akkor 100%-osan elboldogul nélküle.

De ha bármilyen tudományos területen helyezkedik el (legyen az orvostudomány, fizika, kémia stb.), akkor elengedhetetlen, mert a publikációk angolul jönnek ki és így hamar elavulttá válik a tudás, ha valaki nem beszéli a nyelvet. Nem is szólva a külföldi tapasztalatszerzésről.


A tolmácsoknak, külkereseknek, turizmusban dolgozóknak és másoknak, akik sokszor foglalkoznak/tárgyalnak külföldiekkel, szintén "alap" az angol.

2010. júl. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Az én anyám tanárnőként dolgozott. Fiatal korában öt idegen nyelvet beszélt: németet, oroszt, lengyelt, eszperantót és latint. Sokat dolgozott, nem tudott foglalkozni velük, ezért mindet elfelejtette. Úgy egy-két éve ment nyugdíjba.
2010. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
igen, mondjuk német nyelvtudással. Bár attól függ hol akarsz boldogulni pontosan.
2010. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két éve van nyelvvizsgám, hát elmondanám,hogy azóta semmi szükségem nem volt a nyelvtudásomra, de kellett a diploma miatt.


Én biztos nem tenném kötelezővé, ha valakinek ez a szíve vágya, hát tanuljon, de akinek nincs rá szüksége, annak miért kellene ezzel szenvedni?

2011. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!