Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emelt szintű angol érettség...

Az emelt szintű angol érettségin milyen százalékok vannak?

Figyelt kérdés

Azaz hány %-tól 2es, 3as, 4es, 5ös?Mivel érdemes kezdeni a felkészülés, ha már vagy egy éve nem tanultam angol, de előtte meg vagy 7 évig?Szintemelőzi szeretnék hogy megkapjam a nyelvvizsgát.

L18


2010. jún. 30. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

60%-tól ötös,

40%-tól négyes,

30%-tól hármas,

20%-tól kettes.


Olvass angol szövegeket. Az emelt szintnél a megfelelő szókincs sokat számít.

2010. jún. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2010. jún. 30. 13:52
 3/5 jegsziv91 válasza:
100%

Százalékok:

60–100% - 5

47–59% - 4

33–46% - 3

20–32% - 2

0–19% - 1


Én is szintemeléssel mentem emelten angolból, végülis nagyon sokkal nem nehezebb, mint a középszintű. Főleg a Magyarics Péter-féle angol emeltszintű feladatsorokból készültem rá és jártam emeltre felkészítő különórára. Szerintem nézz át minden nyelvtani részt, főleg azokat, amire már nem emlékszel pontosan, angol könyvekkel bővítheted a szókincsed (pl. Oxford University Press könyvek kifejezetten nyelvtanulóknak), levélírás nem túlságosan nehéz, annyiban különbözik a középszintűtől, hogy kell hivatalos levelet is írni (pl. jelentkezni egy állásra), hallott szöveg értéséhez is próbálj megoldani minnél több ilyen jjellegű feladatot és nézz angolul filmeket vagy híreket vagy akármit, ami éppen érdekel, a lényeg, hogy gyakorolj.

2010. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, a hallott szövegértéssel nem szoktak problémáim lenni, inkább a nyelvhelyességeel.
2010. jún. 30. 14:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló rosszat szólt. Azok a százalékok a középszinten érvényesek.
2010. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!