Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek is szép nyelv a...

Szerintetek is szép nyelv a spanyol?

Figyelt kérdés
Én szinte szerelmes vagyok belé:)
2010. jún. 18. 00:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

Nem szép, rendkívül monoton, hiszen csak 5 magánhangzó van benne, ami roppant kevés, ennél szinte minden normális nyelv többet tud felmutatni. Ráadásul sok spanyolországi nyelvváltozattól falra lehet mászni a sok ronda nyálas 's' és pöszögve ejtett 'sz' hangot hallgatva. Aki úgy akarja érezni, mintha meztelencsigák mászkálnának szerte a testén, az hallgasson egy spanyolul beszélő, de amúgy gallego származású embert. Egyes dél-amerikai kiejtések olyanok, hogy aki nem tudja, hogy spanyolokat hallgat, az azt hiszi, hogy szlovákul karattyolnak valakik. A mexikóiak és kolumbiaiak tisztábban és férfiasabban beszélnek, kb. úgy, ahogy az emberek fejében általában él az elképzelés "a" spanyol nyelvről, viszont ők meg úgy hadarnak, hogy azt hiszed, szerencsétlen beszélő mindjárt megfullad. Persze a spanyol közel sem olyan idegesítő, mint az idétlen olasz.


Mondjuk az összes újlatin nyelvre igaz, hogy mindenki azt hiszi róluk, hogy "dallamosak" meg "szépek", közben dehogy.

2010. jún. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

nem mert raccsolok és a kutya se értene meg..

bár lehet hogy az igen de a spanyolok nem!

2010. jún. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
39%
A legszebb újlatin nyelvek a portugál és a román(!).
2010. jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép, de én már pár éve hallgatom és nem tud nem tetszeni :D. Kicsit fura milyen sok benne az sz hang de ezen nem ütközik meg az ember kivétel ha egy pösze ember beszél :P akkor feltűnő:D
2010. jún. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Portugált tanulok, szeretem, de a spanyol fényévekkel szebb:)
2010. jún. 24. 13:21
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

ma 13:21


Szerintem a portugál az egyetlen valamennyire szép újlatin nyelv.

2010. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a spanyolnál már csak a portugál rondább nyelv, de ez magánvélemény:)

Az olasz hangzásra valóban szebb és bármilyen meglepő a román valóban szép nyelv.

2010. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
81%
A román szerintem hóttronda. Olyan, mint a bolgárnak egy rosszindulatú paródiája.
2010. jún. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
spanyol télleg csunya nyelv :D cigányos,idegesítő hangzása van,szerintem inkább a franciát éri meg megtanulni :)
2012. dec. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!