Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyk sorozatot érdemes...

Melyk sorozatot érdemes angolul néznem, hogy fejlődjön az angolom?

Figyelt kérdés

Egyáltalán van értelme angolul nézni magyar felirattal? Fejlődik a nyelvtudásom tőle?


Gyengén beszélem az angolt. Régebben még kicsit ment is, de az évek alatt rengeteget elfelejtettem.

Ha ez segít kicsit is, melyik sorozatot ajánlanátok? Vagy esetleg mindegy, csak szeressem nézni?


Köszönöm a segítséget előre is!



2018. jún. 12. 09:40
 1/10 anonim válasza:
77%
Ha élvezni is akarod, nem csak tanulni belőle, akkor mindenképpen valami olyat nézz, amit szeretsz. Utána meg már mindegy, ugyanis a rendes sorozatok angolul értőknek, főleg anyanyelvűeknek készülnek, szóval nyelvezetileg nagyjából azonos szinten vannak (szerintem), azonban egy fantasyt nehezbb megérteni, illetve kevésbé profitálsz belőle a mindennapi angol szempontjából. Először valami könnyedebb témájúvak próbáljozz szerintem, vagy amit már láttál magyarul. Ilyen Jóbarátok vagy ilyesmit, de igazából tényleg azt nézz, ami érdekel is. Rám nagyon sok kifejezés, szó ragadt a sorozatok közben, ma már nem is tudok szinkronosan nézni szinte semmit :)
2018. jún. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Shameless
2018. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Doctor Who, én ezt szeretem, és elég érthetően beszélnek benne. NCIS, NCIS: Los Angeles, Hawaii-Five-O, Sherlock, Timeless.
2018. jún. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek valami mesével is próbálkozhatnál aztán utána amit szeretsz megyarul az szinte fix hogy meglesz angalul is. Dr Who az tényleg nagyon jó:)
2018. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
A lényegre senki nem válaszolt még. Magyar felirattal nincs értelme, nulla fejlődés lesz, mert úgyis erre fogsz figyelni.
2018. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
5-ös, nem értek veled egyet. Én határozottan úgy érzem, hogy én nagyon sokat fejlődtem az angolul, magyar felirattal nézett sorozatok segítségével. Érezhetően javult a kiejtésem, és könnyebben, természetesebben tudtam angolul beszélni. Nyilván a nyelvtant nem sorozatokból tudja megtanulni a kérdező.
2018. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Két felírattal gondoltam. Angol és magyar.

A jóbarátokra gondoltam én is, azt már 100x láttam. Sokszor tudom is h mit mondanak benne.

Nem várok gyökeres fejlődést, megelégednék egy kicsivel is. Illetve ha kedvet kapnék hozzá, hogy ezen kívül is tanuljak...

2018. jún. 13. 09:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy mennyire szeretnéd pazarolni az időd. Mert ugye két felirattal azt jelenti, hogy egy részt kétszer nézel meg amiből az egyik nem ér szinte semmit.

Ennél sokkal több hatékonyabb mód van fejleszteni az angolod, de ez a te döntésed.

A jobaratok egyébként jó kezdés, nekem az volt az első amit angol nyelven angol felirattal néztem. Rengeteget fejlodtem miután az egészet megneztem.

2018. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8# Mire gondolsz?
2018. jún. 13. 15:35
 10/10 anonim ***** válasza:
A Lucifert javaslom, a jó kis brit kiejtésével!
2020. ápr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!