Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulási rekordok?

Nyelvtanulási rekordok?

Figyelt kérdés
Ki, hogy, milyen nyelvet, mennyi idő alatt sajátított el közép- vagy felsőfokra? :)
2010. jún. 16. 07:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mai világban elég nagy különbség van egy nyelvvizsgára felkészült közép- vagy felsőfok, és egy valódi ilyen szintű tudás között. Felsőfokú vizsgára is fel lehet készülni úgy, hogy az adott vizsgaközpont tanfolyamán szinte betanultatják veled a saját vizsgájukhoz tartozó feladatokat, de az szerintem nem lesz olyan biztos tudás, mint ha valaki évekig tanul, esetleg néhány hete/hónapot él is adott nyelvi környezetben, vagy rendszeresen használja azt. Persze vizsgát attól még lehet szerezni. Én 14. éve tanulok angolul, jelenleg sok újat mondjuk már nem tudnak mutatni, de a nyelvvizsga, amin voltam felsőfokúzni 3 éve, ott például találkoztam érdekességekkel, és nagyon nagy szerencsém volt, hogy magamat is képeztem, mert olyan témaköröket kaptunk, amikhez tavfolyamos meg fél év alatt felkészülő emberek hozzá sem tudtak szólni.
2010. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

3 év heti két órás általános iskolás, kb játszós óra.


+ 3 év intenzív, sok elolvasott könyv, mindent angolul néztem, mindent megpróbáltam lefordítani magamnak --- > folyékony, felsőfokú angol nyelvtudás.. Még ma is rengeteget használom..


Most ugyanezt teszem a némettel, kb két hónapja és remélem ugyanolyan gyorsan sikerül elsajátítani..

2010. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!