Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olvasmányok anglisztikán?

Olvasmányok anglisztikán?

Figyelt kérdés
Anglisztikára jelentkeztem - Pázmányra - és azt szeretném megtudni, hogy milyen könyveket/olvasmányokat kellett első évben olvasni. Csak hogy nyáron legalább beszerezzem őket, és ne akkor kelljen kapkodnom. Elsősorban PPKE-s anglisztikások válaszát várom! Köszönöm!
2010. jún. 11. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én Károlira járok, nekünk első félévben a következők voltak:

Tennessee Williams - Streetcar Named Desire

F. Scott Fitzgerald - The Great Gatsby

Joseph Conrad - Heart of Darkness

Ezen kívűl versek voltak főleg, Robert Frost, Emily Dickinson, Poe, etc.


Második félévben már jóval több volt: sok Shakespeare, Milton - Paradise Lost, Tom Jones... Többre már nem emlékszem, de sok volt, csak régen volt már. :)

2010. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen! Dondolom Shakespeare, Poe meg Milton mindenhol van...

Tom Jones????

Nincs valaki Pázmányos??

2010. jún. 11. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Felmész az egyetem honlapjára, majd pedig az angol intézetére, és elkezded keresgélni a kötelező olvasmányok listáját. A beszerzés miatt ne aggódj, mert majdnem minden megvan az egyetem könyvtárában. Másfelől az első év nem feltétlen az irodalomról szól majd, hanem a nyelvi képességeidről. Főként az ezt fejlesztő órák lesznek előtérben az első évben, azt pedig a mintatantervben tudod pontosan megnézni, milyen óráid is lesznek.

Egy tavalyelőtt végzett

2010. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. jún. 13. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy átlag anglisztikás mennyit szótárazik?
2011. jún. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

húúú egy éve anglisztikás vagyok!

szótárazás? attól függ. ha online szótárt használsz (pl a www.szotar.net elég jó) akkor azzal gyorsabban megy, mintha papír szótárt böngészel. A nyelvgyakra készülés sok szótárazást igényel, van, hogy 1-2 óra (papír szótárral). ezt hetente egyszer-kétszer.

2011. aug. 12. 22:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!