Az angol nyelv az egyetemen mennyire fontos a tanárok segítenek azoknak a hallgatóknak akik gyengén tudnak angolul, hogy legyen meg az angol nyelvvizsgájuk nem angol nyelvszakosok esetében?
Most nem én foglak megváltani, tekintve hogy nem ismerlek, nem tudom, mik érdekelnek, és nem tudom, mennyire tudsz angolul. De itt az egész szórakoztató ipar angolul. Filmek, sorozatok, youtube-videók, játékok, könyvek, stb. Kezdésnek ajánlom a gyerekbarát tartalmakat, mert azokban tisztábban beszélnek és egyszerűbb a nyelvezetük. Én sok animét néztem régebben. Japán/angol felirat és angol szöveg is jó. Még ha nem is annyira gyerekbarát, a rajzfilmekben mindig tisztábban beszélnek. Valami csak érdekel. Utánaolvashatsz angolul, nézhetsz róla videókat angolul, stb. Az angol szöveg/magyar felirat kombót én nem ajánlom, nekem nem használt semmit. Meg nekem az se nagyon jött be, hogy minden egyes szót akkor most szótárazzunk ki. Egyszerűen csak csinálj bármit, amihez angolul kell értened, és idővel beleszoksz.
De a magántanár is működik, egy bizonyos szintig.
Szerintem is gyakorolj, elég hamar bele lehet jönni, persze egy hatalmas szókincshez sok idő kell, nekem pár évtized után sincs elég, pedig napi szinten használom a nyelvet.
Én még oroszul tanultam általánosban, utána inkább németül, úgyhogy én még minimális angoltudással mentem programozó szakra egyetemre. Voltak angolóráink, de brutálisan gyorsan haladtunk, aki azonosan nulla angollal jött, az nem volt lelkes. Éveid vannak, van szótár, össze tudod szerintem hozni, amit kell. Én rengeteget fórumozok, amikor ki kell fejezned magad, akkor gyorsabban fejlődsz... Anno még nem volt valamirevaló netes élet, akkor könyveket olvastam, de az lassabb.
Miután én végeztem, egyre fontosabbak lettek a nyelvizsgák s az angol is (bár programozóként az nekem eleve kellett), úgyhogy ha később jártam volna iskolába, egyetemig azért összehoztam volna az angol és a német középfokút (eléggé sajnálom, hogy általánosban orosz tagozatra ment el sokkal, sokkal, sokkal több időm, mint amennyit később angol és német órákra fordítottam. bár később hatékonyabban tanultam, mint gyerekként. amúgy 2 szót alig tudok oroszul, nyolcadikban mindent elfelejtettem).
Úgyhogy szerintem állj rá az angolra, egy év alatt sokat össze lehet szedni.
Van, akinek ez k* nehéz. A baj az, hogy mindenki magából indul ki, miközben szinte ahány ember, annyiféle képesség-készlet. Nekem két kollégám van csak, akik rettenetes nagy erőfeszítéssel jutottak el valameddig angolból (az egyik szakmájában kimondottan ász, a másik "csak" jó), és a mai napig képesek magukat teljesen elbizonytalanítani annyira, hogy amit magyarul tudnak, azt sem hiszik el angolul. Egy férfi, aki a saját autóját néha szereli is, egy gépjármű angol nyelvű manualját olvasva elkezd tűnődni azon, hogy most azt akarja mondani, hogy előbb tegyem be sebességbe, és utána engedjem fel a kuplungot, vagy fordítva? Példa a példa kedvéért eltúlozva, nyilván.
Az egyetlen pozitívum abban, amit írtam, az a rettenetesen nagy erőfeszítés kifejezés, mert annak az az értelme, hogy középfokig nem lehetetlen eljutni, ha az ember belerak negyvenszer annyi erőfeszítést, mint az átlag nyelvtanuló. Hogy honnan van erre energia és idő, az más kérdés.
Én amúgy a gyakorlásban hiszek, de gyakorlás alatt nem azt értve, hogy az ember egy példamondatban alkalmazza a szabályt, hanem a végtelen mennyiségű gyakorlásban (nem üres frázisként alkalmaztam az erőfeszítés szót). Persze, ez nyelvtanulásnál nehéz, mert nem olyan egyszerű összeszedni végtelen mennyiségű feladatot, pláne személyre szabva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!