Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készüljek fel tanár...

Hogy készüljek fel tanár nélkül nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Jövőre végzős leszek.Szeretném megcsinálni a középfokú C-t németből, 4-5ös tanuló vagyok, de szókincsemen lehetne javítani, meg nyelvtant is nagyon kellene tanulnom.Az a baj h új tanrát kaptunk ettől az évtől és tompult a tudásom,mert elég kezdői, ha értitek mire gondolok :S


Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek mivel kezdjem?Mindent át akarok nézni a legelejétől, esetleg vmi oldalt tudtok?Persze nem úgy a legelejétől h köszönés stb:) nyelvtanra gondolok pl. Szavak közül sztetek milyen témakörben tanuljak először?

Tudom, kicsit sok lehet így ismeretlenül, csak tapasztalatot szeretnék inkább.

Ja és még vmi :)

Passivot mennyire szeretik elővenni nyelvvizsgákon?


2010. jún. 4. 17:03
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja még valami, bocsi :)


Ha csak szóbelit teszek le felvételi előtt, az nem ér +35 pontot?Csak ha szóbeli+írásbeli is megvan az ér annyit?

2010. jún. 4. 17:09
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azt biztosan tudom, hogy csak a komplex nyelvvizsga ér pontot, vagyis szóbeli+írásbeli.

Szerintem nézd meg könyvesboltokban, rengeteg gyakorló könyvet lehet kapni, szóbelire felkészítőt és írásbeli gyakorlatokat is.

Neten van pár nyelvvizsga teszt, ezeket szerintem jó lenne átnézned, hogy szokd a feladattípusokat:

[link]

[link]

[link]

2010. jún. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A szóbeli nem nehéz.


Lesz,hogy képről kell beszélni,3ból választhatsz,gyakorolj be sémákat,hogy folyamatosan beszélj akkor is ha nem tudsz mondani semmit a képről.:)


Kérdezhetnek majd rólad,ezt is gyakorold be,hogy folyékonyan menjen. Írj őssze 2 a4-es oldalt kb.


Kérdezhetnek a városodról/lakhelyedről is. Itt javaslom,hogy tölts le valami német szöveget a lakhelyedről és tanuld meg.


Kell majd hallgatni asszem háromszor egy német szöveget és egy tesztet kell kitölteni,ez is könnyű,én a harmadik hallgatásnál már csak ellenőriztem a válaszaimat.


Asszem ennyi.

Az a lényeg,hogy addig beszélj folyamatosan amíg nem mondják azt,hogy köszönöm,elég lesz. ...és meg lesz a szóbeli. Írásbelin egyszer voltam,de megbuktam,elég nehéz volt,többet nem is voltam. :)

2010. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Biztosan csak a komplex vizsga ér pontokat, és azt javaslom, a téged érdeklő és érintő (kedvenc) témáidat fejtsd ki, dolgozd ki nagyon alaposan, több változatban, sok töltelékszöveggel.

Előny: Ha valami érdekel, könnyű megtanulni.

Hátrány: Kimaradnak azok a dolgok, amiket nem szeretsz. De azt hagyd a végére, ez a kör majd beszűkül magától, és a vizsgán is lehet olyat mondani, hogy ehhez nem értek, nem is kedvelem, de most ezt és azt azért el tudom mondani...

2010. jún. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!