Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha alapszinten jól beszélem...

Ha alapszinten jól beszélem az angolt (aránylag gazdag szókincs + nyelvtani alapok megvannak), akkor két hónap alatt, aktív tanulással fel tudok készülni tanár nélkül egy középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
persze, úgy, hogy sikeres legyen :)
2010. ápr. 21. 19:07
 1/3 anonim válasza:
100%
Szerintem pár alkalommal mindenképp menj el egy oktatóhoz, hogy javítsa ki a fogalmazásaid, és segítsen a szóbeli témakörök kidolgozásában.
2010. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az az igazság nagyon nincs 3000Ft/óra-m nyelvtanárra... :(
2010. ápr. 21. 19:14
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Én már rég nyelvvizsgáztam, 10 éve, akkor még csak 2 helyen lehetett Bp-en, és nagyon szivattak minket, elég komoly volt a színvonal.

Ma már úgy tudom sokkal könnyebbek a vizsgák, tehát lehet, hogy amit mondani fogok már nem állja meg a helyét.


Ami a lényeg. Anno a közé fokot és az alapfokot hatalmas szakadék választotta el. Az alapfoki tudás 2-3-4-szerese kellett hozzá. Na most ez két dolgot jelentett. sem egyedül, sem két hónap alatt nem lehetett felkészülni rá.

(Hacsak nem vagy valami zseni).

Anno azt mondták, hogy ha az ERŐS alapfok megvan, akkor fél év a közép fok, ha napi 2-3 órát komolyan készülsz, úgy, hogy van aki javítja a hibáidat.


Én azt javaslom, iratkozz be egy középfokra felkészítő intenzív tanfolyamra. Beledet ki fogod dolgozni, de akkor meglesz a közép belátható időn belül.


Még egy jó tanács. Vizsga előtt 1-2 hónappal érdemes heti 2szer elmenni magántanárhoz, akivel rágyúrtok a hibáidra és akkor sima ügy.


Mint mondtam, ez régen volt, lehet, hogy azóta már kisebb a követelmény (lévén már egy rakás helyen lehet vizsgázni), úgyhogy ha most zöldséget mondtam, akkor bocsi.


Kívánom, hogy minél előbb legyen meg a sikeres vizsga!


Hali

2012. aug. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!