Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik az az angol nyelvvizsga...

Melyik az az angol nyelvvizsga, amit itthon is elfogadnak, nemzetközileg is elismert és van "rangja"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, h pl. németből a Goethe és az ÖSD a "hivatalos nyelvvizsgák", ha ezeket csinálod, akkor az biztos jó pont külföldön.

Angolból van ilyen?


2010. jún. 2. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Cambridge, TOEFL, City&Guilds, Trinity
2010. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ezek menniyíre drágák, ill. mennyire könnyűek?
2010. jún. 2. 14:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Cambridge- iszonyat drága iszonyat nehéz iszonyat híres



am TELC és ECL is elfogadott Mo-n és külföldön is ismert, persze a Cambrdige nyomába sem érhet.


Amúgy híres nyelvvizsgák azok, amiket az 1. válaszadó írt, de nem tudom hogy mind akkreditált-e. sztem nem, utána kell nézni..

A TELC és ECL biztosan az.

2010. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Trinity? Ne vicceljünk már! Az a nyelvvizsga kb olyan szinten van, hogy nagyon drága, de megveszed vele a bizonyítványod. Amúgy az én személyes véleményem az, hogy ha külföldre mész, nem a papírod fogják megnézni, hanem beszélgetnek veled majd.
2010. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tudom, hogy a tényleges nyelvtudás számít, csak kíváncsi voltam, hogy ha már csinálok nyelvvizsgát, akkor mégis milyet? De ha túl drága, maradok a TELC-nél vagy a BME-nél.

Majd még utánaolvasok, de kiindulásnak jól jöttek a válaszaitok.

2010. jún. 2. 16:56
 6/10 anonim ***** válasza:
A Cambridge-i nagyon drága, 40 ezer körül mozog, és tényleg nehéz. Ha csak nem vagy nagyon jó angolos, én nem ajánlom.
2010. jún. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a BME nem elismert, csak MO-n van neve.. sőt ittse nagyon :D na jó, valamennyire igen.


szóval BME külföldre nagyon nem jó.

2010. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, akkor elmesélem. Euroexam-en voltam, azért, mert arra készített fel a tanárom. Ez elvileg nemzetközileg elismert. Nemzetközi bizonyítványt is kaptunk,egy kartonpapírt. Kb annyira van bizonyítvány kinézete, mint egy szórólapnak. Ezt kint odaadnám valakinek, halálra röhögné magát. Ennyit arról, hogy mi nemzetközileg elismert.


16:20-as

2010. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Cambridge - akkreditált Magyarországon, nagyon drága, bonyolult, de ahogy írták - az egész világon (el)ismert


TOEFL - nem akkreditált, nem is nyelvvizsga, ezt a külföldi tanuláshoz kérik

City&Guilds - már nem akkreditált, ahogy a Trinity sem.


TELC - német székhelyű, nemzetközi vizsga. Ceruzával kell tölteni, sok probléma volt már vele emiatt


ECL - Pécsi Tudományegyetem vizsgája, nemzetközi ez is. Egész jó híre van itthon, vizsgabarátnak számít.


Euro - magyar vizsga, egy- és kétnyelvű változata is van.


BME - BME vizsgája, nálunk a második legnehezebb.


Origó - ELTE vizsgája, sokan megbuktak rajta, keményen rámegy a nyelvtanra és a kivételekre, nehéz az írásbelije, de a szóbeli része az egyik legkönnyebb..


Pannon - Pannon egyetem vizsgája, 2009-ben megújult


TársalKodó - KJF vizsgája, szintén kétnyelvű (fordítást is tartalmaz)


Dexam - debreceni egyetem vizsgája, egynyelvű


Azt hiszem mindet leírtam, de ha kimaradt 1-2, akkor azokat megtalálod a www.nyak.hu oldalon :)


Igazából teljesen mindegy melyik nyelvvizsgát teszed le, ha külföldön szeretnél majd érvényesülni, úgyis lesz nyelvi interjú, ahol felmérik a tudásod. Sok helyen (külföldön és belföldön egyaránt) nem is nézik meg a nyelvvizsga-bizonyítványt (ahogy az érettségit, diplomát sem), a lényeg, hogy az életrajzban szerepel...

nagy verseny van a vizsgák között a vizsgázókért, nagyjából egyárban vannak, persze a külföldiek drágábbak :/ nem biztos, hogy 5-10e forintot vagy akár többet is megér kifizetni egy olyan vizsgát, amit meg sem néznek és (sokkal) többre nem mégy vele..

2010. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hasznos válaszok voltak.
2010. jún. 3. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!