Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék fejlődni szóban?...

Hogyan tudnék fejlődni szóban? Muszáj!

Figyelt kérdés
Közeleg a szóbeli érettségi, és nem elég folyamatos a beszédem (izgulok, hogy elrontok vmit, és sztem a szókincsem elég kevés sajna, de már túl sok szót nincs időm tanulni, meg más tantárgy is van még:S), viszont senki nem tud olaszul a bizottságban, csak az olasztanár, ezért nem veszik észre, ha hülyeséget mondok, ha elég jól adom elő. Milyen tippeitek vannak, hogy fejlődhetnék?? Köszi előre is:):)
2010. jún. 1. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értelmezem, most konkrétan az olasz szóbelit kérdezed? Nos biztos kaptál tételeket, azokat dolgozd ki, olvasgasd el többször hangosan, és próbáld elmondani hangosan. Ne bemagold, hanem a lényegét tudd elmondani olaszul. Szituációs feladatra is dolgozz ki rövid párbeszédet, ami lehetségesen előfordul, és azt is hasonló módon gyakorold be. És ha a lelked mélyén izgulsz is, ki ne mutassad, színlelj határozottságot, magabiztosságot. És amikor beszélsz ne akadj el, mert ha kisebb-nagyobb hibákat is vétesz, az is jobb, mint a hosszú kínos csend. Sok sikert!
2010. jún. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nos, azt hiszem a RIO nevezetu szorakozohelyen (ha mar ilyenkor nyitva tart) rengeteg a kulfoldi. Ott tutti talalsz olaszokat. Gyakorlat teszi a mestert
2010. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

háát.. nem pesti vagyok:S

1.nek köszi a segítséget, de a magabiztosságot hogy tudnám "színlelni"?:D

Inni előtte kicsit necces lenne, nyugtatótól meg tuti bealudnékXD

2010. jún. 2. 22:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Oszinten...nem is olyan necces. Mi anno szobelizni kisse spiccesen mentunk, kevertet meg azt hiszem nemi vodkat iszogattunk. Egy jo fogmosas, rago, es kesz

csak vigyazni kell, egyikunk atesett a lo tuloldalara es olyan jokedve volt, hogy ketszer kikuldtek, h ujon le, higgadjon kicsit, es jojjon vissza. Nem tudott tetelt huzni, rohogogorcsot kapott. Aztan harmadjara osszejott, de mivel sokat ivott, nem ment neki. Nekem csak annyi volt, h vigyorogtam, tele voltam tettvaggyal es semmi izgalom. Na persze, ez nem mindenkinel jon be

2010. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hm... semmiképp sem szeretnék úgy járni, mint az osztálytársad, aki túlitta magát:S... ezt még átgondolom mindenesetre.

Ettől függetlenül viszont mégiscsak kellene valahogy fejlődnöm, valaki pls még tanácsok, tapasztalatok....

2010. jún. 3. 11:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Az angol szókincsemet úgy fejlesztem, hogy felveszem hangrögzítőre a szavakat(pl mp3 lejátszóra), néhányszor mondom magyarul és sokszor angolul a szót felváltva és egyszerűen berögzül. :)) Az elején kicsit szokatlan volt, h hallom a saját hangomat, de megszoktam és bátrabban is szólalok meg. Mindig itt lóg a nyakamban (most is). Éppen babázok itthon, szóval nem sok időm lenne foglalkozni a tanulással, de így egész jól haladok. Nekem a szakmai közép a cél.

Sok sikert Neked. :)

2010. jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!