Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mire való az alapfokú nyelvviz...

Mire való az alapfokú nyelvvizsga, ha se pontot nem ér, se diplomát nem kapsz vele?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyes OKJ-s képzéseknél követelmény, hogy legalább az meglegyen, különben nem engednek el vizsgázni.
2010. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk arra, hogy visszajelzést ad arról, hogy milyen szinten vagy a nyelv elsajátításában. Munkakeresésnél sem árt, jelzi, hogy alapszinten tudsz társalogni az adott nyelven. Am. kell a diplomához egy alap és egy közép, legalábbis nekünk kell (osztatlan egyetemi alapképzés, bologna előtti rendszer).


Arra is jó még, hogy nem egyből középfokúra mész, vagyis ismerkedsz a vizsgaszituációval egy szolidabb nyelvi szinten, ahol még nem olyan magasak az elvárások, de látod, hogy milyen a vizsga "hangulata".

2010. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom tanítóknak kell egy közép és alapfokú nyelvvizsga...
2010. máj. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
BA képzésen vagyok, és csak a középfokú (írásbeli és szóbeli együtt) nyelvvizsgát fogadják el. Van egy fél alapom, de az annyi, mint halottnak a csók.
2010. máj. 31. 10:08
 5/7 anonim ***** válasza:
De most nem értem, az, hogy konkrétan NEKED, konkrétan a jelentelgi képzésedhez nem jó az alapfokú nyelvvizsga, attól miért vonod kétségbe az alapfokú vizsga mint olyan létjogosultságát? Nekem meg szolfézsból nem kell vizsgáznom, de ettől valahova, valakinek létkérdés. :)))))
2010. máj. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak érdeklődöm, na!
2010. máj. 31. 10:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan diplomák és PhD-k, ahova felsőfok+alapfok vagy középfok+alapfok a követelmény.
2010. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!