Hogyan tanuljak angol nyelvtant?
Egyébként ha engem kérdezel, nem pocsékolod nyelvtanozásra az idődet. Senki nem fog helyesen beszélni csak azért, mert megcsinált 500 unalmas nyelvtani gyakorlatot, aminek semmi köze a valós nyelvhasználathoz. Olvass cikkeket, könyveket, nézz filmeket és a szerkezetek a szókinccsel együtt maguktól ragadni fognak. Soha használt bonyolult nyelvtanokra amúgy sincs szükség.
Azért fordulnák nyelvtan könyvhez hogy megtanuljam az alapokat PL kérdő mondatoknál hogy épül fel a mondat hova kerül az alany stb. De ugyanezt kijelentő mondatoknál is. És azt hogy a (to for of it is be by) szavakat a mondatban hol mikor és hogyan kell használni.
mondták már ezt a fél mézéses teknikát de azt még sosem próbáltam gondolom magyar felirattal. És írtad hogy olvassak angol szöveget de ha nem értem mit jelent akkor nem felesleges olvasni ?
FordulNÉK, nem fordulnák!
Úgy látom, te még igencsak a kezdetén vagy az angoltanulásnak, ha a kérdő mondat szórendjével nem vagy tisztában, ezt az első hónapban már tudni kell.
Kérdőszó-segédige-alany-főige. Így néz egy kérdő mondat minden igeidőben. Alap. Kérdőszó nem biztos, hogy van benne. Ha az alanyra vagy az alany mennyiségére kérdezünk, akkor nincs do/did, de ezzel neked egyelőre nem kell foglalkoznod.
Where do you live?
Where did you live?
Where have you been?
What are you doing?
What were you doing? Tök egyforma mindegyik.
Kijelentő mondat
(alany mennyiségjelzője, alany minőségjelzője)-alany-állítmány (=esetleges segédige, ha van+ige)-(tárgy jelzője)helyhatározó-időhatározó. Az időhatározó a legelején is lehet. Amiket zárójelbe tettem, az nem biztos, hogy lesz a mondatban, alany és állítmány biztos, hogy lesz (ha a hiányos mondatoktól eltekintünk, csak mielőtt még egy túlokos belekötne).
Példa egy ilyen teljes mondatra:
Yesterday afternoon two fat hens were eating dry corn in the back yard.
Egyszerű mondat: I am reading. Tagadáskor segédige+not pl don't, didn't, haven't, isn't stb.
A felsorolt apró, de különböző szófajú szavak használatát nem lehet röviden elmondani, többféle dologra jók.
Az olvasás természetesen hasznos, de nem kezdő szinten. Neked tanárra van szükséged. A filmeket pedig ne magyar felirattal nézd, mert abból semmit nem tanulsz, hanem angollal plusz szótárral.
Sehogy. Azért vannak ennyien, akik hosszú évekig tanultak angolt az iskolában, mégsem tudnak/mernek megszólalni angolul, mert az iskolában nyelvtanra fókuszálva tanítanak nyelveket. Ami egyrészt a nyelv egy viszonylag lényegtelen aspektusára szegezi azt az értékes figyelmet, amit fontosabb nyelvi készségekre lehetne fordítani; másrészt pedig tökéletesen alkalmas arra, hogy megutáltassa a gyerekekkel a nyelvet.
Tanulj először készen kapott egész mondatokat. Okostelefonokra letölthető az Anki alkalmazás, vannak benne mások által összerakott és megosztott tanulókártyapaklik (teljesen ingyenesek), tölts le egyet vagy kettőt, és lapozgasd. Fel fogsz ismerni olyan mintákat, amelyeknek egy része pontos lesz, egy része pedig nem. Ne félj ezektől a hibáktól.
Aztán próbálj a mondatokban egy-egy szó helyére más odaillő szót behelyettesíteni. Pl. ha az a mondat, hogy szeretem az almát, akkor jöhet a szeretem a banánt, a paradicsomot, a pizzát stb.
Ha van lehetőséged beszélni angol anyanyelvűekkel, akkor ezen a ponton már be lehet vállalni egy ilyet. Sok gondolkodás a megfelelő szavakon, sok hiba, sok körbeírás - ezek fogják jellemezni a beszélgetést, de ezek remek alkalmak arra, hogy valami újat tanulj. Ha hibát vétesz, a beszélgetőtársad kedvesen kijavít, ha pedig nagy nehezen körbeírsz egy ismeretlen szót, el fogja mondani neked, melyik szót kerested, te pedig így sokkal könnyebben megjegyzed, mint ha szótárból nézted volna ki. Az italki.comon kb. olyasmi óradíjért találhatsz angol anyanyelvű Skype-tutorokat (akik nem professzionális tanárok), mint itthon magyar anyanyelvű tanárokat.
És amikor már beszéled egy viszonylag komoly szinten a nyelvet, akkor vehetsz egy ilyen nyelvtankönyvet, és megpróbálhatod megérteni, hogy miért úgy mondod, amit mondasz. Mint ahogy magyar nyelvtant is csak 7-8 évesen az iskolában kezdtél tanulni, amikor már évek óta beszélted a nyelvet, az idegen nyelveknek sem érdemes szürke táblázatokkal nekiállni.
English Grammar in use tankönyv nagyszerű, három szinten van: alap: essential, közép intermediate, felső advanced
Teljesen angol nyelvű. Az első dolgod az lesz, hogy lefordítod a szavakat, ezután a könyv irányít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!