Melyik angol nyelvkönyv foglalja jól egybe az angol
nyelvtant?
Hagyjad a nyelvtant, a felsőfokú nyelvvizsgára nem az kell. Mondjuk, a középfokúra se. Hanem szókincs ezerrel. Pontosabban tízezerrel. A lehető legnagyobb időpocsékolás nyelvtani gyakorlatokat végezni egy mesterséges könyvből. Olvass napi több órát, nézz filmet, és mindjárt tudni fogod a nyelvtant. Nincsenek a vizsgán csalafinta nyelvtani kérdések.
2017. ápr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
Ja, hát igen, ha megnéz 300 filmet, pont ugyanannyira fogja tudni, mintha tanul rá 10 percet. Hatékony. Ja, és ha a filmekben mindig csak állító mondatban lesz egy segédige, sosem fogja tudni kérdőként használni. Hatékony...
2017. ápr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
3/14 A kérdező kommentje:
Angolul szoktam filmezni, de nem úgy nézek filmet hogy figyelem hogy milyen nyelvtani szerkezetek vannak benne. ezért szeretnék egy jó nyelvtani összefoglaló könyvet.
Nem is kell nézni, hogy milyen nyelvtani szerkezetek vannak benne. Magyarul talán nézed? Nem, csak mondod. Nem elméletben kell tudni egy nyelvet, hanem használni kell. De ha nagyon ragaszkodsz hozzá, például a Cambridge Grammar in Use jó.
[link] 2017. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
5/14 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy pont azért vagyok bizonytalan beszéd közben, mert nem vagyok biztos benne hogy jol használom a nyelvtant. Köszönöm az ajánlást!
Gokonyvek.hu Elég jól érthetően magyarázza el sok gyakorlás van benne. Alapfoktól felsőfokig. Ez a legjobb szerintem.
2017. ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
Beszéd közben célszerű nem zavartatni magad, tök mindegy, hogy hogy mondod, az üzenet eljutása a lényeges. A külföldi beszélgetőpartnered nem arra fog figylni, hogy mennyire tökéletes nyelvtanilag, hanem hogy mit mondasz. Sokkal érdemesebb 10 mondatot természetes tempóban elmondani akár hibásan is (úgysincs ideje a hallgatónak a hibákat megjegyezni), mint ugyanannyi idő alatt nagyon megfontolva 1 mondatot teljesen helyes nyelvtanisággal. Ez a baj Magyarországgal: itt mindenkit arra nevelnek, hogy csak a tökéletes az elfogadható. Ami igaz is az agyműtétnél meg az atomerőmű-tervezésnél, de nem igaz a hétköznapi kommunikációra szolgáló beszédnél. A vizsgán is csak 1-2 pont levonásával jár a hibás nyelvtan, merthogy messze nem az az egyetlen értékelési szempont.
2017. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
Ne foglalkozz a nyelvtannal!
Nyilván G. B. Shaw is hibásan gondolta, hogy ha rossz nyelvtannal beszélteti a csajszit a Pygmalionban, akkor majd azt a képzet kél az olvasóban hogy műveletlen a beszélő. Ebbe a zsákutcába több szerző is beleesett már (Mark Twain a Huck Finnel, stb). Hogy miért nem mondta nekik senki, hogy tévúton járnak...
2017. ápr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1. Nyelvtani gyakorlatok végzésétől senkinek nem lesz jobb a nyelvhelyessége, mert élőbeszédben nincs ideje végiggondolni a szabályt. A rendszeres befogadástól lesz jobb, észrevétlenül rögzülnek a formák. Pont mint az anyanyelven.
2. Ne hasonlítsd az anyanyelvi beszélő nyelvhelyességét egy külföldi nyelvtanulóéhoz. Az anyanyelvinél műveletlenség, igénytelenség a hibás beszéd, egyébként azt is az igényes szóbeli és írásbeli minta hiánya okozza. A külföldi nyelvtanulónál viszont a cél a kommunikáció, az üzenetek eljutása egy bizonyos funkcionális cél elérése érdekében (pl ügyintézés, véleménykifejtés), nem pedig a beszéléről való pozitív kép kialakítása. De minél többet használja a nyelvet, annál kevesebbet fog hibázni. Ha a hibáktól való félelem megbénítja a nyelvhasználatot, nem jön létre kommunikáció.
2017. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
10/14 A kérdező kommentje:
És esetleg van valahol olyan szószedet ahol össze vannak gyüjtve azok a szavak, kifejezezések amiket használnak a hétköznapi beszédben?
Kapcsolódó kérdések: