Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulás egyedül?

Angol tanulás egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném megtanulni a nyelvet. Tanárra nem tudok költeni talán egy v. két könyv belefér a keretbe. Hogy hogyan fogjak hozzá? Mennyire megbízható a neten talált anyagok (nyelvtan)? És mivel kezdjem a nyelvtan részét...

Filmeket már csak angolul nézek és gondoltam még az angol zeneszámok betanulására....


2010. máj. 27. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Attól nem fogsz angolul tudni, ha zeneszámokat betanulsz, max papagájként visszamondod. Értelmetlen. De a netes anyagok többsége jó, viszont annak sincs értelme,ha "leüélsz megtanulod a nyelvtant". Ha komolyan érdekel és tanárra nem adsz ki, menj be a legközelebbi libribe és keress olyan angolkönyvet, ami teljesen kezdőnek van, az olyan átalában tele van rengeteg képpel, sok kicsi párbeszéddel, mert másképp nem nagyon lehet elkezdeni, mint az ilyen óvodás szinttől. Semmilyen nyelvet nem tanultál még?
2010. máj. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

www.nyelvmester.hu


ennél jobbat nem találsz.én már körbejártam a témát.és ingyenes.

2010. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megvenném a középiskolás angol nyelvtant, vennék szótárat (de a legjobb a számítógépes szótár, mert gyors), aztán nekiülnék egy NORMÁLIS angol szövegnek, ami érdekel is, és olvasnám.


A film és a zeneszám arra jó, hogy a beszédértést fejleszti, viszont nagyon primitív és gyakran "hibás", jó társaságban nem elfogadható angolságot közvetítenek ezek a műfajok.


Én amikor középiskolás koromban angolul tanultam, akkor újságok és tudományos szövegek mellett pl. Orwellt és Burgesst olvastam, mármint azzal kezdtem, amikor meg már jobban ment, akkor folytattam pl. Sterne-nel vagy Joyce-cal. Tehát valami könnyű, olvasmányos, viszonylag modern íróval kell kezdeni, a régieknek inkább később kell nekiülni.


Ha teljesen nullán vagy angolból, akkor javaslom a következő módszert. Először valamilyen kezdő angol tankönyv és munkafüzet segítségével tegyél szert egy nagyon alapvető, szilárd tudásra. De ez valószínűleg már megvan nálad. Ezután a továbbiakban magolj szavakat, és közben olvass. Ha bemagoltál 2-3 ezer alapvető szót, ami 2-3 hónap alatt simán lehetséges, akkor már elég mozgástered van ahhoz, hogy olvasott szöveget élvezni tudj. Ekkor nagy üzemben elkezdheted az olvasást, miközben továbbra is érdemes szavakat is tanulni külön. A kiejtés megtanulására ezer videó van a youtube-on, ami az olvasandó angol szövegeket illeti, kimeríthetetlen mennyiségben van tele angol irodalommal az internet, ingyen.


A nyelvtanulásnak két szakasza van. Az első, amíg az ember alapvető szavakat és szabályokat tanul. Ekkor az idegen nyelv még idegen. A második szakasz az említett 2-3 ezer szó fölött kezdődik, amikor a tanuló már képes élvezni az idegen nyelvű szövegeket és önállóan tud fejlődni. Ekkor egy kicsit angollá kell változni, minden nap meghallgatni és megnézni az angol híreket, mindent, ami az interneten érdekel (pl. wikipedia) angolul olvasni, szabad időben szintén angolul olvasni és angol rádiót hallgatni. Ennek meglepően gyorsan meglesz az eredménye.

2010. máj. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a segítséget. Tanultam németet de sajnos borzalmas tanáraim voltak. A némethez képest könnyebb az angol. Elkezdtem olvasgatni nyelvtan könyveket és a magnó hallgatást.... kezdem élvezni,hogy vannak jelenetek a filmekbe amiből kicsípek egy-egy szót amit értek ...nagyon jó érzés :D mi lenne ha többet is tudnék ? :D na ugye... :)

Köszönöm még egyszer....

2010. jún. 1. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!