Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék gyorsabban...

Hogyan tudnék gyorsabban tanulni? Vagy legalább úgy h. meg is maradjon?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen megy a nyelvtanulás.Vagyis amikor csak önmagamnak minden kötelezettség nélkül tanulom,akkor elég jól megy,de amikor vizsgára kell készülni vagy ilyenek akkor nagyon nehezen megy.Alap dolgokat meg tudok tanulni,de szava nagyon nehezen vagy egyáltalán nem maradnak meg at agyamba.a nyelvtannal meg úgy vagyok, h. ha van példa akkor meg tudom csinálni,de sima teszteket már nem tok csinálni.Most angolt kellene tanulnom,de alapfokon is alig vagyok,bár nem gyakorlom, szóval amit megtanultam 1 éve azt is elfelejtettem.
2010. máj. 18. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenkinek könnyebben megy egy nyelv, meg bármi más megtanulása, ha érdeklődésből tanulja és nem kényszerből. Vizsga vagy dolgozat esetében még idegesebb az ember, akkor nehezebben ragad meg.

A szótanulásnál próbáld meg azt, h írsz szótárfüzetet, és megtanulod a szavakat, úgyhogy ki is mondod közben. Ha ugy érzed megtanultad, akkor elteszed, aztán 1-2 óra mulva megint előveszed és megnézed mennyire emlékszel belőle. És a mi nem megy, megint megtanulod.

A példamondatok csak azért vannak a nyelvtannál, hogy szemléltessék az adott nyelvtani szerkezet használati módját. A logikáját próbáld megtanulni, nem pedig a példamondatokat bemagolni.

Ha nem tanulod rendszeresen, vagy nem használod az adott nyelvet, természetesen elfelejted, de gyakorlással vissza lehet hozni.

És rendszeresen szánj időt az adott nyelvre. Ha valami miatt elfoglalt vagy, és nagyon nincs időd akkor is, minden nap fél órát vagy egy órát szánj rá az adott nyelvre, ha rendszeresen ismétled, nem fogod elfelejteni.

Én eddig viszonylag sok nyelvet tanultam, nekem így bevált.

Remélem tudtam segíteni.


üdv

2010. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2010. máj. 18. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!