Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam majd...

Melyik nyelvet válasszam majd másodiknak az olaszt vagy a németet?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Jelenleg a sulimban angolt tanulok, másfél év és jön a középsuli ahol két nyelvet kell tanulnom. A helyi gimibe ahova jelentkezni fogok olaszt és németet lehet az angolon kívül tanulni. Az angol után melyiket lenne érdemesebb tanulni? Szeretnék tippeket kérni hogy ti az angol után melyiket választottátok, választanátok és miért azt a nyelvet.
2010. máj. 15. 16:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
79%
Nos...én most vagyok 9.-es, és a németet választottam. Nagyon jó tanárom van, szeretem a nyelvet. (én a német mellett voksolok) Szerintem a némettel többre fogsz majd jutni. Az angol hasonlt a németre, nem tudom hogy az olasz mennyire, de szerintem: német (:
2010. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Én 6 év angol után kezdtem 4 éve a németet is, nagyon szeretem. Állítólag nehéz átállni az angol kötetlenségéről a német szabályaira, de ha jobban megnézed nagyon hasonlít a német nyelvtan a magyarhoz, csak az angol anyanyelvűeknek olyan bonyolult megérteni az eseteket, stb. Én személy szerint nagyon szeretem a németet.

Olaszt még nem tanultam, nem volt rá lehetőségem. Szerintem abba gondolj bele, hogy melyik nyelvet milyen széles körben használják, pl a német nyilván közelebb van- igaz sose tudod hova sodor az élet. Ha más nem, menj a füled után- melyik tetszik jobban? =]

2010. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

A németet érdemesebb, de viszont sokkal "nehezebb", azaz a nyelvtana, és a nyelv tanítása egész más módú, mint az angolé. Az olasz az angolra, mint tanításilag és nyelv szerkezetileg az angolra hasonlít, és a szókincse, - annak ellenére, hogy a német nyelvcsaládjába tartozik -, 60% latin eredetű; A német izgalmasabb lesz, hiszen a szóképzése logikán alapszik, mint a mi nyelvünk, akár a latiné is.


Pl. az Aussprache (kiejtés) a sprechen, sprach... (beszélni) igének a főnevesített változata, az aus igekötő, ami a magyarban "ki"-nek felel meg. A pronuntiation, angol megfelelője, latin képzése van.

2010. máj. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Én most vagyok 10.-es és tavaly kellett választanom német és francia között, hogy melyik legyen az angol mellett. Én a németet választottam, mert tetszik, és tényleg logikus nyelv, persze más azért, mint az angol, de hasonít rá. Az olaszt szinta csak olaszországban beszélik, a németet viszont európaszerte sokhelyen. Állítólag az olasz nyelvtana nagyon könnyű, könnyebb, mint a németé. Én a németet választanám a helyedben :)
2010. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Németnek kemény a nyelvtana, de nem lehetetlen. 6 kg házi feladattal.
2010. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Mindenképpen a németet, mert az olasz nem jó semmire. A német nehezebb, de hasznosabb.
2010. máj. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Én nem tudom melyik lehetne hasznosabb....de a német egy undorító nyelv :-) Tanultam, tudom. Olaszul nem tanultam még de azt inkább találom érdekesebbnek...azt hogy hol vennéd a hasznát, sose lehet tudni (angolul vagy németül szinte már mindenki tud...ha egyszer szükség lenne itt az olaszra akkor jól járnál vele, mert az "elsők" között lennél aki beszéli az olasz nyelvet Magyarországon)
2010. máj. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, várom a további javaslatokat, tippeket és érveket erről a két nyelvről hogy melyiket lenne érdemesebb választani.
2010. máj. 17. 17:46
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

"ha egyszer szükség lenne itt az olaszra akkor jól járnál vele, mert az "elsők" között lennél aki beszéli az olasz nyelvet Magyarországon"


Ez tévedés, Magyarországon RENGETEGEN tudnak olaszul ahhoz képest, hogy ennek a nyelvnek nulla a nemzetközi jelentősége. Többen tudnak olaszul, mint oroszul és spanyolul együttvéve, és majdnem annyian, mint franciául. Ugyanis a "fogok egy olaszpasit" elmélet miatt a középiskolás lányok ezrei tanulnak olaszul, ráadásul a 80-as, 90-es években még sokkal nagyobb tömegek tanultak, mint most. Olaszul tudó emberekkel tele van az ország. A fenti érv inkább az oroszra igaz, vagy pl. a hollandra.

2010. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Én a németet választanám, mert nekem az a tervem, hogy majd a későbbiek folyamán kimenjek Németországba, és oda elengedhetetlen a német nyelv. Nekem tetszik az olasz is, de azt neked kell eldönteni, hogy mit akarsz majd csinálni...
2010. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!