Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik angol filmet ajánljátok...

Melyik angol filmet ajánljátok angoltanuláshoz? (felirattal)

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Felirattal egyiket sem, mert a feliratra fogsz figyelni és kb. nulla lesz az egész értéke nyelvtanulási szempontból.
2010. máj. 14. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kezdő vagyok, ezért azt gondolom, felirattal kellene néznem, mert másképp semmit sem értenék.. Csak ne tudom hogy álljak neki? Angol hang - magyar felirat / vagy fordítva? Tudom, hogy a legtutibb a felirat nélküli eredeti hangos, de mint már mondtam, az még nagyon magas szint a számomra :(

Valami könnyebb nyelvezetű, bevezetésnek kimondottan hatásos filmet vagy bármi mást keresek.. Kérlek segítsetek!!

köszönöm!

2010. máj. 14. 08:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Filmből nem lehet nyelvet tanulni. Nyelvet könyvből és tanórán kell tanulni. A film viszont arra jó, hogy fejleszti a hallás utáni szövegértést, ami az angolban (és sok más nyelven) a nyelvtanulás egyik legnehezebb része.


Ha túl magas szint neked egy felirat nélküli film, akkor a rövid, tömör válasz az, hogy ne filmet nézz, hanem hallgass rádiót. Az internet tömve van online hallgatható angol és amerikai rádióállomásokkal. Ezeket kell hallgatni. Hírműsorokkal kezdeni, folytatni beszélgetős műsorokkal. Ezután lehet áttérni filmekre.


A filmekből NEM tudsz hasznos nyelvtudásra szert tenni, mert nagyon szegényes, primitív nyelvezetűek, a filmekben nem beszél senki egész mondatokban, sok a filmen kívül hasznavehetetlen utalás, sok az efemer szleng. A filmek csak arra jók, hogy javítsd a hallás utáni szövegértésedet akkor, amikor már jól tudsz egy idegen nyelven. Ugyanis a filmeket a legnehezebb hallás után érteni. Ha ezt úgy hidalod át, hogy felirattal nézed, az semmit sem ér, mert akkor csak a feliratot fogod olvasni.


Szóval hozz be egy angol vagy amerikai rádiót és hallgasd a hírműsorokat és beszélgetős műsorokat. Ne zavarjon, ha először egy szót sem értesz, ugyanis valahol el kell kezdeni. Néhány óra hallgatás után már ki tudsz venni szófoszlányokat, aztán újabb néhány óra után már egész szavakat és félmondatokat stb. ... végül 100-200 óra után már egész jól fogod érteni a szövegeket.


A legtöbb ember azért nem jut el erre a szintre, mert nem hiszik el hogy képesek rá, és nem kezdik el csinálni. Kezdd el még ma, hallgass fél órán át angol vagy amerikai rádiót. Figyelj oda, próbáld meg kivenni, miről van szó. Nagyon fárasztó, kemény szellemi munka, amitől sokan visszariadnak, de egy idő után látványos eredményt hoz.

2010. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

De ennyi erővel akkor nézhetnék dokumentum- vagy természetfilmet, abban szakszavakat használnak, egész mondatokban beszélnek és még kicsit kapisgálhatnám is, hogy miről van szó.. Rosszul gondolom? :) A rádiótól még irtózom, abból tényleg nem hallanék ki semmit - lehet a tv-ből sem - :)

2010. máj. 15. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem ha nagyon nyelvet akarsz tanulni filmekből, akkor angolul nézd angol felirattal. ez se sok, de pár kifejezést meg lehet belőle jegyezni.
2010. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 10:47


Erről beszélek. Hogy a rádióhallgatástól nem irtózni kell, hanem elkezdeni csinálni. Lehet, hogy először nem értesz semmit, de nem szabad feladni. Persze ha nincs nyelvtudásod (pl. nem tudsz olvasni az adott nyelven), akkor a filmnek vagy rádiónak nincs értelme. De ha már középszinten tudsz olvasni angolul, akkor kezdd el a rádióhallgatást és már 1-2 órán belül érezhetően javulni fog a szövegértésed. Az elején persze hogy nem fogsz érteni semmit, ez ugyanis egy gyakorlati készség, amit erőfeszítéssel kell megszerezni. Amikor az ember biciklizni tanul, akkor sem adja fel azért, mert először eldől a biciklivel, hanem próbálkozik.

2010. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!