Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Már elég régóta tanulom a...

Már elég régóta tanulom a németet és még mindig nagyon nehezen megy és 2 éven belül nyelvvizsgát kéne tennem, de így nem fog menni. Esetleg nincs valami jó ötletetek, hogy hogyan tudnék könnyebben tanulni nyelvet?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyanyelvűeknek szánt könyveket/újságokat/magazinokat kell olvasnod, akár gépen keresztül is. Mondanám azt is, hogy nézz eredeti nyelvű sorozatokat, de jól tudjuk, hogy a németek nem értenek a filmgyártáshoz, ezért inkább nem mondom. Ezen kívül kezdj el podcastokat hallgatni, nekem ez segített a legtöbbet. De ha találsz jó hangoskönyveket, az is nagyon jó.


Fontos, hogy inkább audionális úton tanulj, mert úgy gyorsabban tanulsz, jobban megmarad, és a hallásértésed is javul.


Egy kis reklám: [link] (konkrétan a német nyelvről nem ír, de X nyelv helyére be tudod helyettesíteni a németet ;) ).


Sok sikert.

2010. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Így van, olvass minél több német nyelvű szöveget, nézz német videókat, filmet stb , ha pedig valamit nem értesz akkor rögtön nézz utána, ill. a másik, hogy keress valakit, akivel németül tudnál levelezni, csetelni, úgy tudod a legjobban elsajátítani.Persze az az illető anyanyelvi beszélő legyen. Sok sikert!


Mondjuk nekem is eléggé nehezemre esett németet tanulni, én le is tettem róla, inkább az angolra koncentráltam, ami (számomra) ezerszer könnyebb volt megtanulni.

2010. máj. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hallgass német zenéket dalszöveggel együtt! Rengeteget lehet belőle tanulni! És próbáld meg lefordítani a szövegeket. És ha sokszor hallgatod akkor már fogod érteni az egészet.
2010. máj. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 22. 12:29
 5/5 anonim válasza:

Én 1 év alatt tanultam meg ugy németül hogy

egy szót nem tudtam.

Ez azért sikerült mert én ki mentem tanulni

egy olyan helyre ahol nincsenek magyarok csak

németek szóval rá kényszerültem hogy németül

beszéljek mert máshogy nem tudnék senkivel

barátságot formálni elöszőr csak activitiztem

aztán meg értetem mint mondanak aztán év végéremár tudtam normálisan beszélni is.

Szóval azt ajánlom hogy amilyen nyelvet tanulni

akarsz olyan országba meny tanulni

2012. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!