Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyikkel lehet...

Szerintetek melyikkel lehet könnyebben nyelvvizsgát szerezni? Emelt szinten érettségizni angolból vagy rendes nyelvvizsgát tenni mondjuk a BME-n.

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a rendes nyelvvizsga. Ugyan tapasztalatom nincs az emelt szintű érettségiről, de úgy hallottam, hogy bár hivatalosan B2-es szintű, mint egy középfokú, igazából nehezebb annál. Plusz nálam az is számít, hogy így elég középszinten érettségiznem angolból, és így jobb eredményem lesz.

Viszont a nyelvvizsga drága, ez szerintem az egyetlen hátránya. Én egyébként pont a BME-n tettem le a középfokot, nagyon rendesek voltak (persze biztos máshol is).

Esetleg nézz meg egy-egy érettségit és nyelvvizsga feladatsort, úgy jobban össze tudod hasonlítani.

2011. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tisztességes nyelvvizsgák mérföldekkel nehezebbek az emelt szintű érettségiknél. Bár a BME-s nyelvvizsgát nem ismerem, de jó híre van, és nem hiszem, hogy egy ilyen egyetem a nevét adná valami alacsony szintű hülyeséghez.

Persze találhatsz könnyű nyelvvizsgát, ha ez a célod. Az viszont tény, hogy egy normálishoz képest sokkal könnyebb az érettségi.

2011. febr. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, szerintem hasonlítsd össze, és meglátod :)

Mást nem tudok mondani, nyilván vannak különbségek, valakinek ez tetszik, valakinek az, de elvileg a szint ugyanaz (B2).

BME angol közép (minta)

[link]

Emelt angol (2010. májusi):

[link]


Én személy szerint németből emelteztem, mert ingyen volt, és így nem kellett külön középszinten is érettségiznem németből. Sokan azt mondják, hogy nehezebb, mint a nyelvvizsga, szerintem egyenértékűnek mondható, de pl. egy haverom angolból csinálta, és nem lett neki olyan jó, mint nekem a német, pedig neki már felsőfokúja is volt...

2011. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!