Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyibe kerül egy angol...

Mennyibe kerül egy angol nyelvvizsga? Milyen részei vannak? Mennyire nehéz? Milyen feladatok vannak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. nyelvvizsgafüggő

2. nyelvvizsgafüggő

3. nyelvvizsgafüggő

4. nyelvvizsgafüggő


De általában van szövegértés, fordítás (egynyelvűeknél nincs), levélírás, szóbeli, hallgatási.


Nézd meg néhány nyelvvizsgaközpont honlapját. (ITK, TELC, BME, Euro). A nyelvvizsgáztatási akkreditációs központ honlapján megtalálod az összeset...

2010. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

20.000 - 30.000 Ft körül mozog az áruk, vizsgafüggő. A külföldiek rendszerint drágábbak, de keresettebbek is, mert valakinek könnyebb, és sokan azt hiszik számít külfölödn milyen középfokúja van.. hát nem, ugyanis munkahelyen nem nézik, ott a tudás számít, továbbtanulásnál pedig meghatározott nyelvvizsgát kell letenni.


2 részből áll minden nyelvvizsga, A rész a szóbeli, ebben kommunikáció van (20-25 perc, bevezető kérdések, szituáció, irányított beszélgetés képről vagy tételcímről) és magnós feladat (30-40 perc, általában 3 különböző feladat) illetve van B rész, ami szövegérésből és levélírásból áll. Mind a 4 résznél legalább 40%-ot kell teljesíteni, összességében pedig 60%-ot, akkor sikeres a vizsga.

Vannak 1 és 2nyelvű vizsgák, előbbi nem tartalmaz fordítási feladatot, minden utasítást az adott nyelven kapsz.


Rengeteg nyelvvizsga van, amik közül választhatsz: www.nyak.hu itt az összes akkreditált (Magyarországon elfogadott) vizsgát megtalálod, ami elfogadott továbbtanulásnál/felvételinél, szükséges a diploma kiváltásához, munkahelyeken is elfogadják. Kb ennyi mindenre jó egy nyelvvizsga.


Mennyire nehéz? Hát a középfok a középszintű érettségitől nehezebb, egy árnyalattal könnyebb az emelt szintűtől. Elméletileg a középiskola végére már szerzel annyi tudást, ismeretet, rendelkezel olyan bő idegen nyelvi szókinccsel, hogy le lehet rakni. Erősebb iskolákban előbb is levizsgáznak a diákok középfokon az első idegen nyelvükből, de tanfolyamok is indulnak (fpleg nyáron, intenzívek) számos nyelviskolában, amik segítenek felkészülni.

Aki beszéli a nyelvet, annak nem nehéz, aki kinlódik, annak az.


Keress mintafeladatokat a neten, a nyelvvizsgák honlapjain rendszerint találsz, azokból láthtod mit kér és követel a vizsga, milyenek a típusfeladatok, mik az árak, hol lehet letenni őket és mikor. Ezekből az információkból már el tudod dönteni, hogy letesze-e vagy sem, illetve melyiket választod a sok közül.


Remélem segítettem!

Sok sikert!

2012. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szerintetek a nyelvtanfolyamot vagy saját nyelvtanárt fogadni jobb?

2012. máj. 19. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:

A nyelvtanár csak veled foglalkozik, a saját tempódban haladsz, talán gyorsabb is így a felkészülés. 2500 Ft körül van egy óra. Ha angol szakos egyetemistákkal tanulsz, ez olcsóbb is lehet.


Tanfolyammal 700 - 1000/1500 Ft körül vannak az órák, ez a nyelviskoláktól, tanfolyam időtartamától, szintjétől és intenzivitásától is függ. Előnye, hogy tanulhatsz mások hibájából, ami náluk előjön. Kommunikációs - főleg véleménykifejtős - gyakorlatokat jó így végezni, mert tágul a látóköröd, ötleteket leshetsz el a többiektől.

Hátránya, hogy ha egy lassabb, gyengébb személy is van a csapatban és a tanár próbálja felhúzni a csoport szintjére, azzal elmegy az idő.


Én jártam erre is arra is. Tanfolyammal felfejlődte a középfok szintjére, tanárral pedig felkészültem a szakmai nyelvvizsgára. Előbbi (tanfolyam) 2x4 hét volt, intenzív tanfolyamok voltak, tehát H-P heti 5x5 óra, plusz 2-3 óra otthon a leckére, tanulnivalóra. 1 intenzív tanfolyam 100ezer Ft volt.


A tanár 2000 Ft-ért vállalt, heti 2x2 órát jártam hozzá, sok leckét adott, sokat készültem otthon is. 3 hónap alatt felkészített a szakmai középfokra.


Egyik sem olcsó, de mindekettő hatásos a maga módján.

Te is mered magad és tudod mire van szükséged.

2012. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Én úgy érzem, hogy inkább a tanárt választom.

2012. máj. 20. 09:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!