Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék megtanulni könnyen...

Hogy tudnék megtanulni könnyen cirilül írni, olvasni?

Figyelt kérdés
Szeretném ha ki tudnám olvasni a ciril betűket és megtanulni cirilül írni. Tanfolyamra (bár nem hiszem hogy van ilyen) se pénzem se időm. Hogy tudnám könnyen elsajátítani?
2010. máj. 2. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Pont úgy, ahogy bárki más. Tanuld meg a cirill ABC-t.

Itt a "cirillül írás" alatt azt érted, hogy fonetikusan leírni valamit, vagy a cirill karaktert használó nyelvet is megtanulni? Csak mert nem mindegy.

Amúgy szerintem a cirill jelkészletet egy hét alatt meg lehet tanulni biztonsággal.

2010. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Iratkozz be egy orosz nyelv tanfolyamra, vagy:


[link]


esetleg:


[link]


Gyűjtsél rá pénzt.

2010. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A youtube-on találsz rengeteg orosz nyelvleckét!

Pl.: http://www.youtube.com/watch?v=xQa6tWPCe_g

2010. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De a kérdező nem írta, hogy ő meg akarja tanulni a nyelvet. Csak azt írta, hogy olvasni és írni akarja a cirill betűket (azt nem, hogy "meg is érteni").

Ahhoz, hogy ki tudja olvasni ahhoz egy hét, gyakoroljon otthon. Az már más kérdés, hogy nem fogja megérteni. Mert ahhoz kell egy pl. orosz nyelvtanfolyam, hogy értse az oroszt.

2010. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

hát figy..én félig bulgár vagyok (:

a ciril ÁBC nem túl könnyű.

а(á) б(b) в(v) г(g) д(d) е(e) ж(zs) з(z) и(i) й("j" féleség) к(k) л(l) м(m) н(n) о(o) п(p) р(r) с(s) т(t) у(u) ф(f) х(h) ц(c) ч(cs) ш(s) щ(st) ю(jú) я(já)


:)

2010. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
en egy bp-szofia ut alatt megtanultam az abc-t, majd masfel het nyaralas utan folyekonyan olvastam (bar egy szot sem ertettem belole:D); aztan meg ket hetet nyaraltam bulgariaban (rogton az elozo utan) es mar az elejen tudtam irni is:)
2010. máj. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!