Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha mindenki kínait tanulna,...

Ha mindenki kínait tanulna, okosabb lenne a társadalom?

Figyelt kérdés
Azt tanították anno. az iskolában, hogy a tudathatár megegyezik a nyelvhatárral. Vagyis minél kifinomultabban tudunk beszélni, annál kifinomultabbak a gondolataink is. Ebből az következik, hogy ha a világ legnehezebb nyelvét tanuljuk, akkor okosabbak leszünk?

2016. okt. 21. 14:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"De minél nehezebb egy nyelv, akkor abban annál kifinomultabban is tudjuk kifejezni magunkat, nem?"


Ne haragudj, de ez úgy butaság, ahogy van. Attól nem leszünk okosabbak, kifinomultabbak, hogy beszélünk egy nehéz nyelvet. Eleve ott kezdődik a dolog, hogy egy nagyon nehéz nyelvet nem is tud megtanulni egy olyan ember, aki nem elég okos, nem elég jó felfogású, mert egyszerűen nem fog ráérezni, nem fogja megérteni rendesen a nyelvtani szabályokat, stb.

2016. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A nyelv kifinomultsága meg nem csak és kizárólag abban rejlik, hogy önmagában nehéz-e a nyelv vagy sem. És persze a nehézség is teljesen szubjektív.
2016. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Akkor miért van az, hogy a nemzetek átlagos IQ-teszt eredményei alapján Japán a 3. és Kína a 12.?

Vagy semmi köze a kettőnek egymáshoz?

2016. okt. 22. 08:58
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint a magyarok is a világ legokosabb emberei lehetnének, hisz a magyart is a legnehezebb nyelvek közé sorolják.
2016. okt. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ott más a kultúra, más az oktatás, stb. Nem a nyelvnek van ehhez elsősorban köze. Jól írta egy előttem szóló, a magyart is a világ legnehezebb nyelvei közé sorolják, mégis kimehetsz az utcára, és megnézheted, hogy mennyi s_ggfej és iszonyat h*lye ember van közöttünk. :D Arról nem beszélve, hogy teljesen más az anyanyelv és egy idegennyelv, teljesen máshogy is sajátítja el őket az ember.
2016. okt. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az IQ teszt baromság. Viszont egy 15-20 perces irányított beszélgetéssel jobban le lehet szűrni az intelligenciát (értő embernek), mint a kör, négyszög, háromszög, és hatszög közötti választás helyes vagy helytelen volta alapján. Életünk döntései, határhelyzetei mutatják meg, hogy ki intelligens, és ki nem az.
2017. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 dq ***** válasza:

Ez buta logika. Az hogy 'nehéz' nem jelenti hogy jó is, hogy a célra megfelel.


Fát vágni heringgel nehéz, mégsem az a legjobb favágó, aki azzal szokott vágni.


- - -


De pl egyértelmûen sokkal okosabb lenne mindenki, ha az anyanyelvében a "ha , akkor" kapcsolat csak egy féle módon lenne használva.

Vagy ha mondjuk teljesen egyértelmû lenne a "szép piros kalapács" összetételben hogy a szép a pirosra vagy a kalapácsra vonatkozik. (ez csak példa)


Az elmélet meg leginkább a szaknyelvekre vonatkozik.

Ha mondjuk a filozófusok meghatároztak 5 különbözõ dolgot, ahogy az 'én' fogalmát érteni lehet, és, külön neveket is adtak nekik, akkor sokkal nagyobb elõnyben vannak hozzám képest ha az 'én'-t vizsgálják. Náluk szétválnak a nálam összecsúszó fogalmak. (mint ahogy nálad is összecsúszik az fogalmilag, hogy egy nyelv nehéz mert pontos/jó, illetve hogy egy nyelv nehéz, mert sok benne a betû)


(mj: igyekeztem elkerülni annak az állítását, hogy egy "jó" nyelvben az interpretáció egyértelmû. Illetve azt, hogy teljesen pontos állításokat lehessen csak kimondani. Én ilyet nem várok el a nyelvtôl.)

2017. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 dq ***** válasza:

#12 : "Attól nem leszünk okosabbak, kifinomultabbak, hogy beszélünk egy nehéz nyelvet. "


Dehogy nem. Ha tudsz valamit, attól okosabb leszel. A sakk/go fogalomtára használható máshol is. Pl ha a lojban nyelvet ha leülsz, megtanulod, okosabb leszel. Nem a kockás-háromszöges IQ tesztekben, de, néha jól jöhet ha tudsz mondjuk a társadalomra igeként gondolni.


Ahogy annyi energia értelmes befektetésétõl mindig okosabb lehetsz, leszel. Ha nem értelmesen töltöd, akkor nyilván nem.

A kínai tanulása valószínûleg nagyon kevéssé hatékony. Sok energia árán csak nagyon kevéssé leszel okosabb :/

2017. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 dq ***** válasza:
De a szaknyelvek mellett a népi bölcsességek is azt hozzák magukkal, hogy okosabb leszel. (Jó párhuzamba állítható a természet-/társadalomtudományos tételekkel és törvényekkel.)
2017. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 dq ***** válasza:

Az 1984-ben nagyon szépen végig vam víve a gondolat. Ott az uralkodó vagy a rendszer fogalma magába foglalja hogy az jó, ezért ki sem lehet fejezni sem szóban sem gondolattal hogy rossz lenne, mert az szintaktikailag/szemantikailag értelmetlen.


(nem biztos hogy amit írok az korrekt. Az nyilvánvaló hogy segít az emberen ha az anyanyelvében sok és jól eltalált fogalmak vannak, de nem biztos hogy ennek hiánya drasztikusan akadályozná az egyedet. Maximum valamennyire.)

2017. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!